You are currently viewing EXTRALIGA: S favoritom sme vydržali iba polčas
MBK Ružomberok vs CBK Košice

EXTRALIGA: S favoritom sme vydržali iba polčas

Naše basketbalistky prišli do Ružomberka bez Mrázovej, Petrušovej a Škvarekovej (a samozrejme Tomajkovej) len s desiatimi hráčkami. Domáce družstvo od prvej sekundy tlačilo na našu rozohrávačku a ostatné hráčky, takže výsledkom bolo 33 strát, ktoré väčšinu dokázali domáce úspešne zakončiť, a naša slabá streľba zvlášť v druhej časti zápasu. Pre úplnosť je potrebné dodať, že aj pri teoretickej účasti našich chýbajúcich hráčok je družstvo Ružomberka kvalitatívne na inej úrovni ako naše družstvo.

MBK RUŽOMBEROK – CBK KOŠICE 102:50 (34:22)

NAJVIAC BODOV MBK: Jackovecová 26/4. CBK: Kašperanová 17/2 (5 trojok), Mončeková 8/4, Kmetoniová 8/2, Bačová 4, Drimáková 4, Krištofová 3 (1 trojka), Liašenková 2, Sanitrová 2, Drimáková 2, Nigutová. TH: 15/21 – 8/10. TROJKY: 5/23 – 6/15. FAULY: 13 – 18. ŠTVRTINY: 9:8, 25:14, 34:14, 34:14.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Nigutová,  Kašperanová, Krištofová, Kmetóniová a Mončeková a už v 7. minúte pre žalúdočnú virózu skončila Nigutová v tomto zápase naša nosná rozohrávačka, ale prvú štvrtinu sme prehrali len o bod. Súper nás neustále tlačil, nenechával nám ani centimeter voľného priestoru, hral tvrdo a dôrazne, niekedy až príliš, po celej ploche a nútil  nás k chybám. V 12. minúte musela so zranenými slabinami opustiť palubovku aj kapitánka Krištofová, naša opora v obrane a bolo zle. Zrazu sme mali k dispozícii len osem zdravotne schopných hráčok. Napriek tomu sme ešte dokázali udržať v polčase rozdiel skóre na prijateľných dvanásť bodov, ale už sme inkasovali 25 bodov za štvrtinu, pričom domáce získavali absolútnu prevahu pod oboma košmi. Naša obrana sa prakticky rozsypala a nedokázali sme ubrániť podkošové hráčky súpera. Jackovecová úplne kraľovala (26 bodov a 13 doskokov) aj s Hadáčovou (9 doskokov) a naše podkošové  subtílnejšie a nižšie hráčky im pri všetkej snahe nedokázali konkurovať. V priebehu tretej štvrtiny sa nám síce podarilo niekoľkokrát jednoduchou dlhou prihrávkou prekonať obranný val súpera, ale boli sme už v takom rozpoložení, že sme túto jasnú výhodu viackrát nedokázali úspešne využiť. Paradoxne, keby sme mali len trocha viac šťastia pri streľbe, nemusel byť výsledok tak výrazne v náš neprospech. Je totiž pravda, že pri streľbe z diaľky sme nemali veľa voľných striel (15 pokusov a premenili sme 6), ale niekoľko nádejných pokusov spod koša sme nedotiahli (celková naša streľba spod koša za dva body v zápase: zo 40 pokusov sme premenili iba 12). Ani v štvrtej štvrtine sa obraz hry výrazne nezmenil. Keď si porovnáme štatistiku, okrem strát (my 33, súper 18) bol výrazný rozdiel v doskoku (domáce 56, my len 2!) a v úspešnosti striel hráčok z lavičky. Domáce náhradníčky dali 37 bodov a naše iba 14. Domáce boli v tomto zápase jednoznačne lepšie a my sme nútení rozmýšľať nad zlepšením obrany (obrana je o chcení a vlastných fyzických možnostiach) a to hlavne ako hrať tvrdšie, dôraznejšie a ostrejšie pod vlastným košom, pretože dostať za štvrtinu 34 bodov je naozaj dosť. Už v druhom zápase so súperom z hornej štvorky sme inkasovali viac ako sto bodov a to je zlá vizitka našej momentálnej slabšej obrany. Tu musíme zlepšiť.