You are currently viewing EXTRALIGA: Rýchlosť doženú, defenzívu zlepšia, ale kilá…
YA Košice vs CBK Košice

EXTRALIGA: Rýchlosť doženú, defenzívu zlepšia, ale kilá…

  • Post author:

Lucka Kašperanová strelila tretinu bodov CBK, no tie by radšej vymenila za lepší tímový výsledok.

 

Hráčky CBK majú za sebou extraligovú premiériu. V Šaci, ktorá bude ich domovskou halou, sa tentoraz predstavili ako hosťujúci tím. V mestskom derby nestačili na favorizované Young Angels, ktorým podľahli 63:101. Už po prvej štvrtine si domáce vypracovali 20-bodový náskok, ktorý postupne navyšovali až na finálny 38-bodový. Najlepšou strelkyňou stretnutia bola 23-ročná Lucka Kašperanová, ktorá zaznamenala 21 bodov. Práve so študentkou Fakulty telesnej výchovy a športu na Prešovskej univerzite sme sa vrátili k tomuto stretnutiu.

 

Výsledok hovorí jasnou rečou, hreje vás aspoň ako-tak skutočnosť, že sa vám osobne darilo strelecky a zaznamenali ste tretinu bodov CBK?

„Nepozerám sa tak na to. Radšej by som bola, keby sme ten zápas vyhrali. Svoje body by som pokojne vymenila za úspech tímu.”

Tréner Karnay po zápase povedal, že s útočnou hrou bol aj celkom spokojný. Horšie to už bolo s defenzívou, v ktorej to dosť škrípalo.

„Presne tak. V defenzíve bol najmarkantnejší rozdiel medzi oboma družstvami. Dostávali sme koše z rýchlych protiútokov. Zdá sa mi, že až 30 bodov sme takto inkasovali. Musíme si na to dávať pozor. Po strelenom koši sa musíme čo najrýchlejšie vrátiť do obrany. Práve na tej rýchlosti musíme popracovať.”

Popracovať na rýchlosti sa dá, rovnako tak i na zlepšení hry v obrane, horšie to už bude s tými skúsenosťami a hlavne s kilami, ktoré podľa trénera chýbajú pod vlastným košom.

„Tak to veru za týždeň-dva nedobehneme, bude to skôr beh na dlhšiu trať. Určite sa však budeme snažiť zlepšiť hru v obrane tak, aby sme nahradili i tie chýbajúce kilá.”

Ako sa vám pozdávala atmosféra na stretnutí?

„Na to, že išlo o 1. kolo, bola výborná. Napokon, hala nie je veľká, bola zaplnená do posledného miesta, takže derby malo skvelú kulisu. Košické derby však mali stále dobrú atmosféru aj v iných kategóriách. Musím sa priznať, že z takej návštevy bola aj určitá tréma. Chcem sa však poďakovať všetkým fanúšikom za podporu.”

Hrali ste niekedy v tejto hale?

„Nikdy. Z môjho pohľadu a na menšie prekvapenie sa mi v nej hralo celkom v pohode. Ani som si na ňu nemusela veľmi zvykať.”

Napriek tomu, že máte iba 23 rokov, v mladom tíme patríte medzi tie skúsenejšie. Skúšali ste aj počas zápasu usmerňovať na palubovke 17-ročné spoluhráčky?

„Hlavne som sa snažila o slovnú podporu, ktorá je v takýchto prípadoch veľmi dôležitá. Pochváliť ich, ak niečo urobili dobre, a zdravo namotivovať do ďalších minút.”

Rozdiel v skóre je síce hrozivý, no na druhej strane, čo sa týka dôležitosti, nebol to z pohľadu CBK top zápas. Oveľa dôležitejší vás čaká v nasledujúcom kole, keď privítate UMB Banská Bystrica, ktorá podľahla doma Popradu 60:62.

„Je to tak. Musíme poriadne zapracovať hlavne na defenzíve, aby sme nedostávali ľahké koše z protiútokov. Taktiež musíme popracovať aj na doskokoch, lebo veľa košov sme dostali z druhej šance. V tomto smere sa budeme musieť zlepšiť.”