You are currently viewing EXTRALIGA: Ružomberok nám nedal priestor

EXTRALIGA: Ružomberok nám nedal priestor

• Post author:

Naše basketbalistky prišli do Ružomberka s vedomím, že doma sme proti tomuto súperovi odohrali celkom dobrý zápas s pre nás výborným výsledkom (51:63), no toto bol úplne iný zápas a pre nás sa neskončil prijateľne. Domáce družstvo od prvej sekundy tlačilo v obrane na naše rozohrávačky, ale aj na ostatné hráčky, takže výsledkom bolo 37 našich strát a slabá streľba, čo sa prejavilo na skóre.

MBK RUŽOMBEROK – CBK KOŠICE 82:33 (17:6, 27:10, 19:5, 19:12)

BODY CBK: Kašperánová 10, Škvareková 9, Lukáčiková 6, Tomajková 4, Liašenková a Nigutová po 2.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave: Lukáčiková, Kašperánová, Krištofová, Škvareková a Tomajková. Prvú štvrtinu  sme prehrali o deväť bodov, keď nás súper neustále tlačil, nenechával nám ani centimeter voľného priestoru a nútil nás k chybám. Ružomberčanky toto svoje obranné úsilie v druhej štvrtine ešte vystupňovali a táto štvrtina sa skončila najvýraznejším rozdielom.

Pred zápasom sme sa síce v rozcvičke ukazovali celkom dobre strelecky, zápas však potvrdil, že pod tvrdou a nekompromisnou obranou je to úplne iné. Je pravda, že pri streľbe z diaľky sme nemali veľa voľných striel, ale niekoľko nádejných pokusov spod koša sme nedotiahli. Pod súperovým košom nižšie domáce hráčky vraj dokázali naše vysoké pri ich zakončení ubrániť  „čisto”, čo tiež malo vplyv na celkový rozdiel v skóre a tento pohľad na situácie pod košom sa nezmenil ani po našej intervencii. Bolo preto zaujímavé, že domáce hráčky hádzali v zápase 18 trestných hodov a premenili 14, naopak, my sme hádzali len 6 a premenili 4… Treba ale tiež povedať, že súper nám dal v zápase až 12 trojok keď mal často voľné strely, čo dokázal využiť.

V tretej ani štvrtej štvrtine sa obraz hry výrazne nezmenil, ale  keď domáce hráčky v obrane len trocha poľavili, domáci tréner ihneď bral oddychový čas a nabádal ich, aby v nátlaku neustávali. V tomto zápase sa potvrdilo, že domáce družstvo je rýchlostne veľmi dobre pripravené, čo bolo vidieť na rýchlych reakciách jeho hráčok a to nám chýbalo. Keď si porovnáme štatistiku, okrem už spomínaných strát (my 37, súper 12), nebol rozdiel v doskoku (my 43, toho Tomajková 14 a Škvareková 8 – súper 44). Už v druhom zápase po sebe sme dokázali v tejto činnosti konkurovať súperi. Mrzeli však iba dve naše asistencie a len tri získané lopty. Pre úplnosť je potrebné upresniť oficiálny zápis v kolónke strelcov, kde podľa nás Škvareková dala 7 bodov a Tomajková 6. Treba povedať, že veľmi kladne  hodnotíme dobrý výkon Škvarekovej (prejavuje sa jej dobrá tréningová morálka), i keď mohla pridať ešte viac bodíkov, čo platí aj o Tomajkovej.