You are currently viewing EXTRALIGA: Rozlúčka po dobrom výkone

EXTRALIGA: Rozlúčka po dobrom výkone

  • Post author:

Naše dievčatá naplnili svoj vnútorný sľub a podali lepší výkon ako v prvom zápase o 5. miesto so súperom, ktorý nechcel nechať nič na náhodu. Svedčí o tom aj to, že hostky pricestovali do Košíc už v piatok, tu prenocovali a naplnili známu skúsenosť, ako najlepšie odstrániť únavu z dlhej cesty. O výsledku prakticky rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme prehrali o 13 bodov. Inak to bol celkom vyrovnaný zápas. Škoda, že sme mali dosť výraznú streleckú smolu hlavne pri pokusoch spod koša, ale treba uznať, že skúsenejší súper, znova dirigovaný výbornou Sujovou, si víťazstvo ustrážil a aj zaslúžil.

CBK KOŠICE – ŠBK ŠAMORÍN 56:65 (29:35)

BODY CBK: Kašperanová 21, Nigutová 13, Tomajková 13 (15 doskokov – double-double), Liašenková 4, Krištofová 2, Mrázová 2, Škvareková 1.

ŠTVRTINY: 12:25, 17:10, 15:15, 12:15.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukáčiková, Zahornacká, Kašperanová, Krištofová a Tomajková. Od začiatku zápasu nám robili výrazné problémy fyzicky dobre disponované hráčky Śamorína. Tie využívali fyzickú prevahu v hre pod oboma košmi a líderky hostiek Sujová s Marcovou nám dali po 8 bodov. Naše hráčky v tejto časti robili dosť chýb hlavne v prihrávkach, ktoré často išli cez ruky súperiek a tie ich vedeli následne  využiť na skórovanie. V druhej štvrtine sa postupne prestriedali  naše ďalšie hráčky Nigutová, Škvareková, Sunitrová, Mrázová, Liašenková i Čatlošová a dievčatá dokázali túto štvrtinu vyhrať o 7 bodov, takže rozdiel v polčase bol iba 6 bodový v prospech súpera. V tejto časti sme hrali naozaj dobrý basketbal a len jedna strata v druhej štvrtine svedčila o sústredenej hre všetkých našich hráčok, ktoré boli na ihrisku.

Tretia štvrtina bola čo do skóre úplne vyrovnaná a to bol svojim spôsobom úspech hostiek, pretože nám sa aj naďalej vyhýbala úspešnosť streľby spod koša, niekedy až nepochopiteľná. Aj posledná štvrtina bola vyrovnaná a o tom, že ju vyhrali hostky rozhodol prakticky jeden trojkový kôš Sujovej. Po zápase sa hostky radovali z celkového 5. miesta Extraligy žien v súťažnom ročníku 2022/2023, ale aj my môžeme byť spokojní, keďže sme sa ako nováčik  vyhli boju o záchranu a 6. miesto nášho vekovo veľmi mladého družstva je nesporne úspechom. Pevne veríme, že skúsenosti z tohto ročníka využijeme aj v nasledujúcej sezóne, na ktorú sa bude treba zodpovedne pripraviť.

LADISLAV JANOŠOV

Štatistika zápasu