You are currently viewing EXTRALIGA: Rekordné zápisy mladých podkošových pušiek

EXTRALIGA: Rekordné zápisy mladých podkošových pušiek

  • Post author:

Hráčky CBK prehrali na domácej palubovke po dobrom výkone so Šamorínom 58:71. Hrou potešili najmä mladé podkoševé hráčky, ktorých ocenil i tréner Vladimír Karnay.

 

Ako je váš pohľad na duel so Šamorínom?

„Zápas sa dal vyhrať. Stačilo lepšie pokryť Sujovú (26 bodov) a prikloniť si trochu šťastia na svoju stranu. To nám naozaj chýbalo. Napríklad pri zakončení Lucky Kašperanovej, keď sa lopta dvakrát kotúľala po obruči a vypadla von.”

Po prvom polčase prehrávali dievčatá o 12 bodov, no v tretej štvrtine zabrali a do poslednej časti hry vstupovali s hrateľnou 7-bodovou stratou.

„Dievčatá naozaj pekne stiahli náskok súperiek, no potom prišlo znova zlyhanie. Naša mladícka nerozvážnosť nám zobrala šancu na lepší výsledok. Mali sme na to, aby sme stratu ešte viac stiahli a zdramatizovali koncovku.”

V Šamoríne sme prehrali o 27 bodov, teraz sme súperovi podľahli o 13 bodov. Prehry však boli diametrálne odlišné a nielen výsledkovo. Súhlasíte?

„Samozrejme. Hoci sme znovu prehrali, z našej strany to bol úplne iný zápas. Hlavne nám zahrali podkošové hráčky. Musím pochváliť Naty Tomajkovú za tri štvrtiny zápasu. Jednoducho hrala to, čo od nej chcem a hlavne nebola splašená. Lucka Škvareková hrala taktiež veľmi dobre individuálne. Žiaľ, chýba nám skúsenosť v kľúčových fázach stretnutia, keď sa žiada podržať a usmerniť hru.”

Obe spomínané 17-ročné hráčky si vytvorili zápasové maximá, čo sa týka bodov i doskokov. Škvareková 7 bodov a 6 doskokov, Tomajková 12 bodov a 13 doskokov! Lepšie individuálne zápisy v oboch hodnoteniach ešte v zápase nemali. Najmä u Tomajkovej ide o výrazné zlepšenie. Doterajším stropom pre ňu boli 4 body v stretnutí.

„Konečne začala dávať body spod koša, čo som veľmi rád, lebo dosť veľa na tom spolu pracujeme. V koncovke zápasu sa však u nej znova prejavili trochu splašené zakončenia. Verím, však, že sme na dobrej ceste u oboch dievčat.”

Portfólio bodujúcich hráčok sa rozšírilo o ďalšiu mladú 17-ročnú hráčku. Do streleckej listiny sa po prvý raz v extralige zapísala Laura Mrázová. Ďalší pozitívny moment?

„Určite. To je náš cieľ od začiatku sezóny – zapracovať do tímu živataschopné mladé hráčky. Je síce pravda, že v zápase úplne vybuchla Radka Nigutová, ale potešila zasa Laura Mrázová. Budem len rád, keď budú dievčatá napredovať.”

 

 

CBK KOŠICE – ŠBK ŠAMORÍN 58:71 (26:38)

CBK: Kašperanová 16 (1 trojka), Tomajková 12, Lukačíková 10, Sunitrová 7 (1 trojka), Škvareková 7, Zahornacká 2, Mrázová 2, Čatlošová 2. ŠTVRTINY: 13:20, 13:18, 15:10, 17:23.