You are currently viewing EXTRALIGA: Rekordné tri víťazstvá v rade môžeme zveľadiť o ďalší zárez
CBK Košice vs YA Košice

EXTRALIGA: Rekordné tri víťazstvá v rade môžeme zveľadiť o ďalší zárez

  • Post author:

V prvej štvrtine mestského derby s Young Angels (79:67) by sa nervozita v hre nášho tímu dala krájať. Dievčatá síce strelili prvý kôš, no potom už len sledovali, ako to lepšie sype súperkám. „Trochu nervozity tam bolo, to je pravda. V juniorskej lige sme tento kolektív anjelok porazili, tak možno zo začiatku došlo z našej strany k nejakému podceneniu, strate koncentrácii či uspokojeniu, ale potom sme sa rozbehli a stretnutie sme zvládli. Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas a fakt sme sa snažili, lebo sme túžili a išli za víťazstvom. Nakoniec to skončilo podľa našich predstáv,” vyjadrila sa Naty Tomajková, ktorá si v stretnutí pripísala 17 bodov a navyše mala i 16 doskokov, takže si zaknihovala double-double.

„Zápas sme zvládli, hoci v prvej štvrtine to tak nevyzeralo. Vypadávali nám z koša jednoduché strely. Vzchopili sme sa však a teraz sme pripravené ísť do play-off,” vrátila sa k zápasu strelecká opora družstva Lucka Kašperanová, ktorá má jasno, kde sa začal lámať chlieb duelu: „Zlom asi nastal na konci prvej štvrtiny, keď sme sa začali doťahovať na súperky a od začiatku druhej štvrtiny sme už hrali svoju hru a začali nám padať i koše. Určite tam boli i nejaké chyby, ale išli sme do polčasu s 5-bodovým náskokom, čo bolo veľmi dôležité.”

Lucka si s 18 bodmi upevnila vedúcu pozíciu medzi strelkyňami v extralige. „Pritom sa mi až tak strelecky nedarilo, lebo mi vypadávali lopty z koša. Percentuálna úspešnosť teda bola slabšia, no som rada, že niečo predsa len skončilo v koši,” dodala Lucka, ktorá má na svojom konte už 348 bodov v tomto ročníku.

Predchádzajúci vzájomný duel nám proti Young Angels vôbec nevyšiel a dievčatá chceli veľmi odčiniť 5-bodovú prehru. „Chceli sme im to vrátiť, to je pravda, lebo prehra nás dosť zabolela. Som veľmi rada, že sme sa naštartovali k dobrému výkonu a nakoniec nám naše predsavzatie vyšlo. Nielen, že sme vyhrali derby, ale skončíme na 5. mieste a vo štvrťfinále play-off sa stretneme so štvrtým Šamorínom. Aj jemu máme čo vracať,” zastrája sa Naty Tomajková.

Kolektív CBK po výhrach doma s Trenčínom a na palubovke UMB Banská Bystrica porazil i Young Angels a pripísal si tak tretie víťazstvo v rade a vytvoril si tak rekord. Tri zápasy po sebe nikdy v extralige nevyhral. Dokonca už cez víkend môže toto maximum zveľadiť o ďalší víťazný zárez. Predstaví sa na palubovke posledného Trenčína. „Určite sa nám po tejto úspešnej sérii bude dobre cestovať do Trenčína. V stretnutí si vyskúšame nejaké veci, ako by sme chceli hrať vo štvrťfinále play-off, takže to bude dobrá príprava na Šamorín,” dodala Lucka Kašperanová.