You are currently viewing EXTRALIGA: Proti majstrovi miestami až s prílišným rešpektom

EXTRALIGA: Proti majstrovi miestami až s prílišným rešpektom

  • Post author:

Proti majstrovi, ktorý nastúpil skoro kompletne (chýbala „len” Jamesová), sme nemohli ani dúfať, že budeme hrať vyrovnaný zápas.  Škoda, že sme v určitých momentoch prejavovali až prílišný rešpekt, čo sa najviac podpísalo pod to, že sme niekedy nepremenili niektoré naozaj dobré príležitosti.

 

CBK KOŠICE – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY PIEŠŤANY 35:94 (15:52)

BODY CBK: Kašperanová 19, Mrázová 6, Škvareková 4, Krištofová, Liašenková a Sunitrová po 2. ŠTVRTINY: 6:29, 9:23, 10:20, 10:22.

 

Naše družstvo nastúpilo bez Nigutovej, Čatlošovej, Stollárovej a Dzurovej (pre chorobu) v tejto základnej zostave: Lukačiková, Kašperanová, Liašenková, Krištofová a Tomajková. Súper od úvodných sekúnd potvrdzoval úlohu favorita. Výsledkom bolo vedenie o 23 bodov po prvej štvrtine. Náš rešpekt proti súperovi takéhoto rangu, ktorý hral mimoriadne rýchlo na oboch stranách ihriska, sa najviac prejavoval v tom, že sme nevedeli vhodne využiť fauly, ktoré sú súčasťou taktiky v obrane. Prvá štvrtina naše dva fauly, druhá štvrtina, ktorá mala obdobný priebeh ako prvá, tiež 2 fauly, v tretej ani jeden (!), v poslednej 3…

Tretia štvrtina bola síce opticky vyrovnanejšia a naša líderka  Kašperanová, ktorá pomaly nachádza svoju streleckú fazónu, skórovala aj zvonka: štyri trojky. Škoda, že sa k nej nepripojila aj niektorá ďalšia naša hráčka, napríklad Tomajková. Na poste strednej rozohrávačky sa celkom pekne uviedla ďalšia naša mladá nádej Mrázová, ktorá okrem dobrej hry pridala aj 6 bodov. V poslednej štvrtine súper zasa dôrazne a tesne bránil už na našej polovici. Rovnako tvrdo i pod vlastným košom, čím nás nútil často strieľať z nepripravených a ťažších pozícii i pod tlakom časového limitu. Dievčatá sa však často zbytočne núkali v streľbe a to aj vtedy, keď mali dobrú pozíciu. Úradujúce šampiónky predviedli v zápase niekoľko naozaj pekných akcií, ktoré ocenilo aj domáce publikum. Piešťany jednoznačne potvrdili úlohu favorita, no potešilo, že diváci ocenili aj snahu košických dievčat.

LADISLAV JANOŠOV

 

Štatistika zápasu