You are currently viewing EXTRALIGA: Proti favoritovi sme odohrali dobrý zápas

EXTRALIGA: Proti favoritovi sme odohrali dobrý zápas

Už pri rozcvičke oboch družstiev bolo jasné, kto bude favoritom v tomto zápase, pretože výšková a váhová prevaha na strane hostiek boli evidentné. Treba však zdôrazniť, že naše dievčatá v tomto zápase podali dobrý a statočný výkon, ktorý domáci priaznivci dokázali oceniť.

CBK KOŠICE – SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA 66:109 (35:65)

CBK: Kašperanová 26/7 (3 trojky), Liašenková 12/3 (1 trojka), Mrázová 11/1 (2 trojky), Krištofová 9/3, Nigutová 2/2, Petrušová 2/2, Čatlošová 2, Kmetoniová 2, Bačová. NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Burová 23. TH: 18/24 – 10/14. TROJKY: 6/19 – 5/18. FAULY: 11:23. ŠTVRTINY: 15:34, 20:31, 18:19, 11:23.

Na tento zápas sme mali k dispozícii len s jednu vysokú hráčku Čatlošovú (4 doskoky), a tak na tomto poste alternovali Kmetoniová (7 doskokov) a kapitánka Krištofová (5), čo bolo v silnej konkurencii najmä Hruščákovej (8), Burovej (23 bodov a 12 doskokov), Kozákovej (18 bodov a 6 doskokov), Hruščákovej (14 bodov a 8 doskokov) či Brabencovej (5) veľmi náročné. Naše družstvo tak nastúpilo na zápas v základnej zostave Mrázová, Kašperanová, Krištofová, Čatlošová a Kmetoniová. Proti silnému družstvu Slávie naše dievčatá mali pochopiteľne zo začiatku rešpekt, ale napriek tomu, že hostky bránili tvrdo a nekompromisne po celom ihrisku, dokázali sme v prvej štvrtine dať 15 bodov. V druhej štvrtine naše dievčatá dokázali pridať ešte päť bodov a 35 bodov za polčas z našej strany  bolo naozaj dosť. Naše hráčky postupne nachádzali cestu pri prekonaní banskobystrickej obrany. Hráčky Slávie museli viackrát zatiahnuť brzdu nekompromisným faulom, aby zabránili nášmu rýchlemu protiútoku. Do zápasu sa ešte zapojili Záhornacká, Liašenková, Bačová i Nigutová, ktorá však musela cez prestávku pre virózu skončiť, a lavička žila zápasom čo bolo sympatické. V tretej štvrtine podali naše hráčky asi najlepší výkon v tomto zápase a hoci ju prehrali tak iba jednobodový rozdiel v prospech hostiek bol sympatický. Hostky samozrejme v celom zápase ukazovali svoju kvalitu a zvlášť Hruščáková bola niekedy nezastaviteľná. Naše dievčatá vôbec nepôsobili odovzdaným dojmom a tiež ukazovali pekné basketbalové momenty. Niektoré akcie z našej strany boli výborné (aj keď niekedy chýbalo viac šťastia pri zakončení). Napríklad dlhá prihrávka do rýchleho protiútoku od Petrušovej a následné úspešné zakončenie Krištofovej patrili k našim vrcholom.