You are currently viewing EXTRALIGA: Profesorsky zvládnutý najdôležitejší zápas sezóny

EXTRALIGA: Profesorsky zvládnutý najdôležitejší zápas sezóny

• Post author:

Rozhodujúci zápas našich basketbalistiek proti Popradu v skupine o umiestnenie mal všetko čo mal mať. Jedno aj druhé družstvo brnkalo svojim priaznivcom na nervy dokonale. Obe lavičky žili so zápasom, na oboch stranách si dievčatá fandili a oceňovali každý úspech svojich, boli aj technické chyby za lavičku či trénera, boli aj nešportové fauly (nie zákerné). Vyrovnaný napínavý zápas sa raz naklonil v prospech hosťujúceho družstva a zdalo sa, že  náskok mu bude stačiť, ale následné posledné necelé tri minúty pred koncom naše dievčatá naklonili misky váh na svoju stranu a zvíťazili úplne zaslúžene. To znamená, že sa definitívne  zachránili v extralige a čakajú ich zápasy o 5. miesto proti Šamorínu.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 65:59 (28:27)

CBK: Kašperanová 23 (8 doskokov), Liašenková 10, Nigutová 8, Tomajková 8 (21 doskokov!), Lukáčiková 7, Záhornacká 5, Krištofová 4 (5 doskokov), Škvareková 0 (10 doskokov), Sunitrová 0.

ŠTVRTINY: 22:17, 6:10, 12:15, 25:17.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukáčiková, Nigutová, Kašperánová, Krištofová a Tomajková nabudené, ale s vedomím, že tento súper sa nevzdáva za žiadneho stavu. Ak mu súper dovolí získať hoci len malý náskok, vie to dokonale využiť. Silnou stránkou Popradu je streľba z väčšej vzdialenosti (trojková streľba) a niektoré silné hráčske osobnosti. Celkom sa nám v prvej štvrtine podarilo ubrániť streľbu diaľky, keď nám dali iba jednu trojku a Drobnú sme ubránili na 4 bodoch. V druhej štvrtine sme dokázali ubrániť hostky tak, že nedali ani jednu trojku, lenže  ani nám sa streľba vôbec nedarila a v tejto časti hry sme dali iba 6 bodíkov. Štvrtinu sme prehrali o štyri, čo stačilo na to, že sme polčas vyhrali o bod. Zranila sa však kapitánka Krištofová, ktorá v stredu podala výborný výkon a to bola citeľná strata. Po polčase boj neprestával, súperky si nedarovali ani centimeter palubovky, ale my sme, žiaľ, hrali v útoku dosť nedôrazne a následne sme urobili aj niekoľko zbytočných, dosť netaktických  faulov na súperovej polovici. Pretože to bolo už v čase keď sme mali štyri tímové fauly, súperky to dokázali využiť a úspešne zakončovali trestné hody (Drobná 9/11), takže aj túto štvrtinu vyhrali. Posledná štvrtina doslova dvíhala divákov zo sedadiel a priniesla rozuzlenie, po ktorom sa zaslúžene radovali naše dievčatá. Napriek chybám, ktoré v zápase robili, vždy dokázali  zabrať, získať loptu, alebo donútili súperky k strate lopty či nepresnému zakončeniu. Po dvoch minútach poslednej štvrtiny Popradčanky vyhrávali o 7 bodov 49:42 a zdalo sa, že budú úspešné aj po zápase. Naše družstvo však ukázalo, ako už viackrát v tejto sérii, že je nezlomné a v tomto kolektíve je sila. Dôležité body – trojku a dvojku – dala Nigutová, Tomajková so Škvarekovou doskakovali úspešne pod oboma košmi, Liašenková už v druhom zápase neúnavne a dobre bránila Drobnú. Po ďalšej minúte a dvadsiatich sekundách sme už vyhrávali o dva body 51:49, teda tento krátky úsek sme vyhrali 9:0! Následne sa družstvá ťahali o každý bodík,  kôš na kôš. Dve minúty a 23 sekúnd pred koncom bol stav vyrovnaný 59:59. Vtedy Tomajková po dvoch našich neúspešných zakončeniach pod košom predsa len dala dvojku, následne aj Kašperanová ďalšiu a zápas symbolicky práve táto hráčka ukončila dvoma trestnými hodmi. V poslednej minúte už družstvá neskórovali. Náš tím ešte takýto významný a dôležitý zápas nehral. Keď dokázali naše ženy  proti dobrému súperovi tak náročné stretnutie vyhrať, svedčí to o vnútornej sile tohto kolektívu.