You are currently viewing EXTRALIGA: Prežili klinickú smrť, teraz túžia po vylepšení maxima
CBK Košice vs YA Košice

EXTRALIGA: Prežili klinickú smrť, teraz túžia po vylepšení maxima

  • Post author:

Radka Nigutová pôvodne nemala figurovať v nominácii na prvý duel v zápase o 5. miesto, keďže mala rodinnú oslovu. Napokon už v dostatočnom predstihu bolo jasné, že zvládne aj mamkinu oslavu životného jubilea a aj večerný duel. V oboch stretnutiach proti Young Angels zabrala a patrila medzi opory družstva. Na jej výkon sa tréneri budú spoliehať aj v sobotňajšom rozhodujúcom treťom súboji (18.00, Stará jazdiareň).

Poriadny výdych nasledoval po konečnom hvizde rozhodcu v druhom zápase série?

„Obrovský. Naozaj sme si zhlboka vydýchli.”

Prvý polčas bol pri tom veľmi vydarený.

„Povedali sme si, že udržíme 15-bodový náskok, no nepodarilo sa nám to. Našťastie sme záver nevypustili, zabrali sme a nakoniec sme udržali päťbodový náskok.”

Do poslednej štvrtiny sme vstupovali s pomerne komfortným 13-bodovým náskokom. Čo sa stalo? Prišli kŕčovitosť, nervozita a obava o výsledok?

„Ťažko povedať. Skôr si myslím, že sme poľavili v obrane. Ako keby sme si nerozumeli a nevedeli sa dohodnúť na tom, čo robíme. V útoku to tiež nebolo ono. Do toho prišiel veľký tlak zo strany Young Angels.”

Keď domáce v závere dokonali obrat a viedli o 2-3 body, aké myšlienky vás v tom momente opantali?

„Zmiešané. Osobne som si povedala: buď teraz, alebo nikdy. Hoci to z našej strany nevyzeralo dobre, vedeli sme, že do toho záveru musíme dať všetko. Do konca zápasu zostávalo 150 sekúnd a bola to naša posledná šanca na predĺženie si sezóny. Neostávalo nám nič iné, iba to vyskúšať a strhnúť víťazstvo na svoju stranu.”

Dá sa povedať, že ste prežili klinickú smrť?

„Presne tak. Našťastie sa nám podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca a vybojovať si tak rozhodujúci tretí zápas.”

Radosť po zápase teda bola oprávnená.

„To určite. Všetky sme sa veľmi tešili.”

Bývalá spoluhráčka Martinka Maliarová, ktorá v CBK s viacerými dievčatami zbierala mládežnícke tituly, vás riadne vytrápila. V závere prišla na ihrisko iba na 4:30 min., dvakrát vystrelila spoza trojkového oblúka a v oboch prípadoch úspešne.

„Po zápase som sa s ňou síce nerozprávala, ale zápas zdramatizoval riadne, to je pravda.”

V oboch zápasoch si odohrala v priemere 33 minút a zaznamenala si po 12 bodov, ale za diametrálne odlišných podmienok. V prvom súboji sa ti darila streľba za dva body (4/7 – 57%), no spoza trojkového oblúka to bolo zúfalé (0/6). V druhom zápase otrasná streľba za dva body (2/9 – 22%), no stopercentná streľba za tri body (2/2). Čo za tým hľadať?

„Sama neviem, v čom je problém. Asi v hale. Doma mi skôr padajú dvojky v Šaci trojky… Naozaj neviem, čím to môže byť. Pevne dúfam, že v treťom zápase budem rovnako úspešná v oboch štatistických ukazovateľoch.”

Ušli ste hrobárovi z lopaty, vybojovali ste si tretí zápas a teraz by bolo potrebné potvrdiť, že vynaložená námaha nebola zbytočná. Čo ty na to?

„Úplný súhlas. Hoci si uvedomujeme, že nás čaká veľký boj a dráma. Veľmi túžime vylepšiť si vlaňajšie umiestnenie. Bolo by to skvelé.”