You are currently viewing EXTRALIGA: Pokúsime sa o zázrak, vraví pred play-off tréner Karnay
CBK Košice vs Slávia B.Bystrica

EXTRALIGA: Pokúsime sa o zázrak, vraví pred play-off tréner Karnay

  • Post author:

Hráčky CBK Košice v poslednom stretnutí nadstavby o 5.-8. miesto zvíťazili v Trenčíne 88:40 a štvrtým víťazstvom v rade si vytvorili extraligový rekord. Do vyraďovacej fázy tak vstúpia z 5. miesta a stretnú sa so Šamorínom, s ktorým doteraz prehrali všetkých šesť vzájomných zápasov. Viac v rozhovore s trénerom CBK Vladimírom Karnayom.

Do Trenčína sme cestovali s jasným cieľom a ten sa darilo napĺňať od úvodných sekúnd. Spokojnosť?

„Áno. Dievčatá pristúpili zodpovedne k stretnutiu a musím uznať, že sme aj dobre hrali.”

Čo sa stalo v poslednej štvrtine, ktorú sme prehrali 13:19? Len pripomíname, že domácim hráčkam sme v úvodných troch štvrtinách dovolili nastrieľať iba 21 bodov.

„Nič zvláštne. Povolili sme v tempe, dievčatá viac-menej hrali profesorský basketbal. Dovolili si viac na palubovke, niekedy až príliš veľa bolo prihrávok na úkor zakončenia. V obrane sme tiež výrazne zvoľnili.”

Až šesť hráčok z deviatich, ktoré sa predstavili v Trenčíne, mali na svojom konte dvojciferný počet bodov. Akurát Laurika Mrázová sa nepresadila.

„Momentálne sa jej trochu nedarí, forma nie je ideálna. Trápi sa i zdravotne. Verím, že postupne sa všetko vráti do starých koľají.”

Ak je herná pohoda, okamžite sa to prejaví na trestných hodoch. V predchádzajúcom zápase vonku na UMB nám uletela jedna šestka a teraz sme si to zopakovali i v Trenčíne. V Banskej Bystrici (17/18) i teraz v Trenčíne (16/17) sme mali 94-percentuálnu úspešnosť šestiek. Na UMB raz neuspela Lucka Kašperanová, teraz minula kôš Radka Nigutová. Asi musíte pristúpiť k trestom…

„Cha-cha-cha. Dúfam, že v stredu bude dievčatám padať tam, kde to má padať.”

So Šamorínom sme ešte ani raz nevyhrali. V minulej sezóne sme prehrali s ŠBK všetky štyri vzájomné zápasy a v tomto ročníku sme neuspeli dvakrát. Najvyšší čas prelomiť neúspešnú sériu?

„Určite rešpektujeme silu Šamorína, ktorý má vo svojom strede vyzreté a skúsené hráčky. Má rovnakú silu ako vlani. Učite proti nám nastúpi i Sujová. V minulom ročníku i v tomto hrali ťažké zápasy v prvej štvorke. Z tohto pohľadu sú určite ostrieľanejšie. Do série ideme s tým, že sa chceme pokúsiť o zázrak. Uvidíme, čo z toho bude.”

CBK ťahá úspešnú sériu štyroch víťazstiev v rade. V extralige je to rekordná šnúra. Potrebný psychologický doping pred play-off, po ktorom si dievčatá viac veria a zvyšujú sebavedomie?

„Nepochybne. Určite každé víťazstvo nielen poteší, ale nakopne dievčatá v tréningovom procese i do ďalších zápasov. Pokiaľ sa baby nezľaknú a budeme si hrať svoju hru, tak si myslím, že by sme Šamorín mohli potrápiť.”

 

DOTERAJŠIE VZÁJOMNÉ ZÁPASY A PROGRAM PLAY-OFF:

2022/23

ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 75:48

CBK KOŠICE – ŠAMORÍN 58:71

ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 85:50

CBK KOŠICE – ŠAMORÍN 56:65

2023/24

CBK KOŠICE – ŠAMORÍN 66:72

ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 75:60

ŠAMORÍN – CBK KOŠICE (20. 3. o 19.00)

CBK KOŠICE – ŠAMORÍN (23. 3. o 16.00)

ŠAMORÍN – CBK KOŠICE (prípadný tretí duel 27. 3. o 19.00)