You are currently viewing EXTRALIGA: Po strastiplnej ceste sme u majstra odohrali zápas so cťou

EXTRALIGA: Po strastiplnej ceste sme u majstra odohrali zápas so cťou

V sobotu sme hrali na palubovke majstra z Piešťan, za ktorým sme vycestovali už hodinu pred obedom. Stalo sa však to, že z dôvodu  dvojhodinovej dopravnej zápchy pred Žilinou, ktorú dievčatá presedeli vo vozidle, sa jadro družstva dostalo na zápas dvadsať minút pred jeho začiatko! Ešte šťastie, že včas dorazili dievčatá, ktorá hrali na obed v Trenčíne svoj zápas v kategórii mladých žien U23. Mohli tak v prípade potreby nastúpiť, aby sme predišli kontumácii, pri ktorej družstvo nezískava ani bod. Po krátkej rozcvičke sme nakoniec proti majstrovi, ktorý nastúpil v plnej sile, nastúpili včas, ale nemohli sme odovzdať plnohodnotný výkon.

PIEŠŤANSKÉ ČAJKY PIEŠŤANY – CBK KOŠICE 115:60 (63:29)                 NAJVIAC BODOV PIEŠŤAN: Taušová 25/2 (3 trojky). CBK: Kašperanová 13/3 (2 trojky), Nigutová 13/2 (1 trojka), Mončeková 12 (7 doskokov), Čatlošová 10/2 (5 doskokov), Liašenková 8/2 (2 trojky),  Mrázová 2, Škvareková 2/2, Krištofová, Záhornacká, Petrušová, Bačová, Kmetoniová. TH: 11/15 – 11/12. TROJKY: 14/32 – 5/15, FAULY: 15 – 11. ŠTVRTINY: 36:13, 27:16, 19:17, 33:14.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Mrázová, Kašperanová,  Krištofová, Čatlošová a Mončeková. Na dievčatách bolo vidieť, že nie sú vo svojej koži a rozbehnutý súper nás drvil od začiatku.  Sila našich súperiek okrem jednoznačnej výškovej a hmotnostnej prevahy sa prejavovala hlavne v rýchlosti a sile, akou sa snažili riešiť herné situácie. V hre jedna na jednu vnikali domáce hráčky pod kôš bez našej dôraznej obrany, ktorú vždy vyžadujeme. Premieňali skoro všetko, čo začali – a to bez toho aby sme ich včas zastavili. My sme mali v tejto štvrtine iba 4 fauly pričom nastúpilo až 9 našich hráčok (Nigutová, Petrušová, Liašenková, Kmetoniová). Súper dal v prvej štvrtine 36 bodov, pričom z 8 trojkových pokusov trafil 6 a zvyšok dali spod koša Jurčenková,  Jamesová a výborne hrajúca Taušová. Naše dievčatá mali v zápase veľa strát (až 33) a príliš málo vhodných faulov (iba 15) v celom zápase. Myslíme tým to, že fauly sú riadnou súčasťou hry a družstvá ich vedia využívať, my, žiaľ, nie – chýbajú nám na to vhodné typy. Podobne prebiehala aj druhá štvrtina a domáce hráčky  vynikali v útočnom i obrannom doskoku. Proti nám doskakovali Jurčenková, Jamesová či Taušová. My takú výšku a váhu momentálne naozaj nemáme. Tretia štvrtina bola z našej strany jednoznačne najlepšia a konkurovali sme domácim skoro v každej činnosti. S lavičkou čajok sme hrali celkom dobrú a vyrovnanú partiu. Pred poslednou štvrtinou bolo jasné, že nás stovka neminie, ale našim  želaním bolo, aby sme dokázali dať v tomto zápase 50 bodov. Nakoniec sme ich zaznamenali až 60. Našim kladom bolo, že až štyri naše hráčky mali dvojciferný bodový zápis a Liašenkovej chýbal k tomu iba koš, čo sme už dávno nezaznamenali. Dôležité bolo aj to, že po prvý raz v sezóne nastúpila po zranení Lucka Škvareková.