You are currently viewing EXTRALIGA: Po slabšom začiatku sme výborne zvládli derby
CBK Košice vs YA Košice

EXTRALIGA: Po slabšom začiatku sme výborne zvládli derby

  • Post author:

V mestskom derby sme boli domácim celkom. Proti Young Angels sme nastúpili po druhýkrát v zrekonštruovanej Starej jazdiarni a naše dievčatá podali dobrý výkon. Zvíťazili úplne zaslúžene.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 79:67 (35:30)

CBK: Kašperanová 18/7 (1 trojka), Tomajková 17/1, Mončeková 14/2, Nigutová 14, Liašenková 11/5, Ritochová 3/1, Krištofová 2, Lukačiková, Mrázová, Škvareková.

NAJVIAC BODOV YA: Mandelíková 27/10 (1 trojka).

TH: 16/19 – 15/25. TROJKY: 1/14 – 4/17. FAULY: 23 – 23. ŠTVRTINY: 17:22, 18:8, 28:20, 16:17.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Lukačiková, Kašperanová, Mončeková, Krištofová a Tomajková. Prvá štvrtina  bola podobná tej z predchádzajúceho vzájomného zápasu. Dievčatá, vedomé si dôležitosti zápasu, hrali v určitom kŕči, nedarila sa nám streľba spod koša, keď nám niektoré pokusy až nepochopiteľne vypadávali z koša. K streľbe z diaľky sme sa skoro vôbec nedostali a hostky dokázali dať dve trojky, ktoré premenila Bohušová. Anjelky ukončili prvú štvrtinu s päťbodovým náskokom. Postupne prišli na ihrisko Nigutová, Liašenková, Ritochová, neskôr Mrázová i Škvareková. Počas druhej štvrtiny naše dievčatá zlepšili obranu, dokázali ubrániť Mandelíkovú i Szmerekovú a začalo sa nám dariť aj v útoku. Naše sebavedomie išlo pekne hore a to sa prejavovalo aj na skóre, keď sme štvrtinu vyhrali o desať bodov a do druhého polčasu sme išli s päťbodovým náskokom.

V druhom polčase sa nám celkom darila tretia štvrtina. Naše hráčky dobre využívali zrýchlenie v útoku aj s úspešným zakončením. Dokonca sme dokázali premeniť jeden trojkový pokus (nakoniec bol jediný v zápase). V tejto časti sme hrali dobrý, rýchly a hlavne účelný basketbal, čo dospelo až do štádia, že sme v určitom momente viedli o 18 bodov. Do konca štvrtiny sme ale trocha poľavili a hostky hneď znížili náš náskok o päť bodov, keď sa hlavne pri hre jedna na jednu presadzovali Szmereková a Mandelíková. Naše družstvo však pracovalo ako celok a všetky hráčky, ktoré boli na palubovke, boli aj strelecky nebezpečné. Po tretej štvrtine sme tak viedli o sľubných 13 bodov. Poslednú časť zápasu sme začali tak, ako sme končili tretiu. Súper sa nebezpečne približoval, v jednom momente bol rozdiel už iba 6 bodov. Na našom družstve však bolo vidieť, že dievčatá nie sú nervózne a na každú situáciu dokázali pozitívne odpovedať. Či už dobrou hrou v obrane alebo premenenými trestnými hodmi. Premenili sme všetkých šesť šestiek, ktoré sme mali v tejto štvrtine k dispozícii, ale aj hostky dokázali to isté a premenili svojich 7 trestných hodov. Naše hráčky však dali dvojku zo strednej vzdialenosti či spod koša, keď to bolo potrebné, takže anjelky už náš náskok nevedeli znižovať. V družstve hostí boli iba dve hráčky, ktoré strelecky vynikli a držali svoj tím stále v hre – Mandelíková (27 bodov) a Szmereková (19). V našom družstve však malo až päť hráčok dvojciferný strelecký zápis, pričom Tomajková získala znova double-double za 17 bodov a 16 doskokov. Posledné minúty zápasu priniesli niekoľko nevynútených strát na oboch stranách, pretože tímy veľmi chceli. Náš náskok navýšený na 12 bodov sme udržali s prehľadom do konca súboja.

VLADIMÍR KARNAY (tréner CBK): „Zápas niesol znaky derby. Mrzí ma, že sme zle vstúpili do zápasu. Chýbalo najmä nasadenie v obranných činnostiach. Veľmi lacno sme inkasovali koše. Čudujem sa, že už tak vyzreté niektoré naše hráčky boli tak nervózne. Súperkam už o nič nešlo. Mohli nás len potrápiť a plne to využili. Nešli nám ani strely spoza oblúka, čo je naša silná zbraň. Lopty nám až pričasto vypadávali z koša. Chcelo to väčšie oblúky pri streľbe a trochu viac pokoja pri zakončení. V kľúčových momentoch sme zabrali v obrane a tretia štvrtina bola vynikajúca, čo sa týka obranných činností a prechodu do rýchleho protiútoku. Enormne sme zrýchlili hru. V jeden moment som na ihrisko poslal len menšie hráčky a v tom čase sme rozdiel v skóre natiahli na takmer 20 bodov. Sme vďační za toto víťazstvo, lebo do play-off vstupujeme s 5. miesta, čo bol náš cieľ. Potrebujeme sa teraz dobre pripraviť na Šamorín.”

LADISLAV JANOŠOV