You are currently viewing EXTRALIGA: Po roku znovu chytila slinu na rovnakých adresách

EXTRALIGA: Po roku znovu chytila slinu na rovnakých adresách

  • Post author:

Veľmi vydarený strelecký víkend má za sebou Radka Nigutová. V sobotu nastrieľala za dva zápasy 34 bodov. Najprv popoludní dala Trenčínu 21 bodov v rámci zápasu do 23 rokov a večer v extraligovom súboji zaznamenala proti Piešťanom 13 bodov.

Pristavme sa najprv pri strastiplnej ceste na zápas do Piešťan. Partia trenčianskych hráčok cestovala v pohode, no ostatné dievčatá mali celkom zaujímavú cestu. Ako si vnímala, že sa v Piešťanoch pripravuje na zápas len časť tímu – teda poltucet dievčat, ktoré ste odohrali zápas v Trenčíne?

„Ja som to najprv nevedela. Až neskôr som sa dozvedela, že druhá polovica družstva stojí v zápche. Keď sme sa začali rozcvičovať, tak nám povedali, že prídu až skoro priamo na zápas. Bolo to trochu divné, že jedna polovica družstva sa rozcvičovala a druhá, ktorá ledva prišla, hneď musela odohrať zápas. Trochu mi diečat aj bolo ľúto. Nie je to nič príjemné priamo po ceste nastúpiť na stretnutie.”

Nasvedčovalo niečo tomu, že sa ti v sobotu tak strelecky zadarí?

„Možno to, že som málo spala. Tým, že som však bola s dievčatami, únava prešla. V Trenčíne som sa chytila a vydržalo mi to ešte i v Piešťanoch. Nebránim sa možnosti na skórovanie, a keď mi to ide, tak sa snažím zaznamenať čo najviac bodov.”

V minulej sezóne si v súťaži mladých žien junioriek nastrieľala v Trenčíne 20 bodov a bola si najlepšou strelkyňou CBK, teraz si zaznamenal 21 bodov, čo bolo tiež najviac z CBK. To isté platí i pre Piešťany. V minulom ročníku si v Piešťanoch bola najlepšia strelkyňa so 17 bodmi a teraz si si to zopakovala s 13 bodmi. Je to náhoda alebo sa ti v týchto mestách jednoducho darí?

„Priznám sa, že som si to ani neuvedomila. Vôbec som to tak nevnímala a ani si to neviem celkom vysvetliť. Možno je to tým, že v Piešťanoch celkom dobre poznám tamojšie prostredie z reprezentačných kempov, zvyknutá som na koše a to sa potom asi odzrkadľuje aj v zápasoch. Čo sa týka Trenčína, tak tam nie sú až také dobré podmienky na basketbal ako v Piešťanoch, ale keďže Trenčín nie je až na takej dobrej úrovni, tak ma spoluhráčky vysúvali zväčša do rýchlych protiútokov. Bežala som sama na kôš a také situácia musím premieňať.”

V Piešťanoch sme veľké oči nemali. Úradujúce majsterky boli jasné favoritky, no nastrieľaných 60 bodov je určite pozitívom, ktoré si môžete zobrať z tohto stretnutia.

„Určite sme mohli obstáť ešte lepšie, keby dievčatá neprišli päť minút pred zápasom. Neboli teda poriadne rozvičené na stretnutie, čo tiež mohlo zohrať svoju úlohu najmä v prvej štvrtine. Vlani sme v Piešťanoch dali len 41 bodov. Takže je na čom stavať do ďalších zápasov. Musíme však zlepšiť hru v obrane. Do družstva sa vracia Lucka Škvareková, čo je tiež veľké plus. Chýba nám však Naty Tomajková.”