You are currently viewing EXTRALIGA: Od začiatku do konca sme navyšovali náskok

EXTRALIGA: Od začiatku do konca sme navyšovali náskok

  • Post author:

Cez víkend sme hrali na UMB Banská Bystrica, ktorá nabudená poslednými dvoma zápasmi mala optimistické očakávania aj od tohto domáceho duelu, no naše dievčatá mali iný názor. Zápas mal solídnu úroveň a bol celkom dobrou propagáciou tohto športu, pretože sa v ňom stretli dva amatérske extraligové kluby a naše dievčatá ukázali, že v tomto zápase bola kvalita na ich strane.

UMB BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 60:80 (31:39)

NAJVIAC BODOV UMB: Kozáková 22/2 (2 trojky, 16 doskokov).

CBK: Kašperanová 20/3 (1 trojka, 7 doskokov), Mončeková 20/3 (1 trojka, 10 doskokov) 20, Nigutová 17/5 (2 trojky), Tomajková 12 (17 doskokov), Lukačiková 6/6, Krištofová 5 (1 trojka), Liašenková, Mrázová, Škvareková, Ritochová. TH: 12/17 –  17/18. TROJKY: 4/26 – 5/21. FAULY: 19 – 14. ŠTVRTINY: 18:25, 13:14, 16:19, 13:22.

Naše začali celkom dobre so základnou päťkou Nigutová,  Kašperanová, Ritochová, Mončeková a Tomajková. Začalo sa zostra, hralo sa hore dole a naše túto štvrtinu vyhrali o 7 bodov. Dokázali sme ubrániť vysoké hráčky pod košom, takže domáca Kozáková radšej riešila veci streľbou okolo oblúka a tá sa jej v zápase celkom darila. Zápas sme rozohrali dobre, celé družstvo  bolo nabudené a žila aj lavička. V priebehu štvrtiny prišli na ihrisko Krištofová, Lukačiková i Škvareková a hoci sa domáce snažili vyviesť nás z tempa častým striedaním, išli sme si svoje. Postupne sa ešte zapojili aj Mrázová a Liašenková. Aj keď bola druhá štvrtina čo sa týka skóre vyrovnanejšia, stále sme si udržiavali náskok a v polčase sme odchádzali do šatní s 8-bodovým náskokom.

UMB nepatrí medzi družstvá, ktoré to zabalia, a tak sa dal očakávať nápor domáceho družstva hneď od začiatku druhého polčasu. Žlto-čierne však stále držali svoj štandard a nedávali domácim šance na úspech ani po tvrdších zákrokoch, lebo sme mali vynikajúcu úspešnosť trestných hodov, takže aj túto štvrtinu sme dokázali vyhrať o tri body. V poslednej časti hry naše hráčky ešte pridali na dôraze v obrane, získali niekoľko lôpt, daril sa im aj rýchly protiútok či akcie na jeden dotyk s presnou prihrávkou, ktoré často končili v koši domácich. Naše hráčky v tomto zápase mali pozoruhodnú úspešnosť z čiary trestného hodu, keď z 18 pokusov dokázali premeniť 17, čo v takomto zápase družstvu veľmi pomohlo. Dôležité bolo, že sme súperovi ani v jednom momente nedali šancu na to, aby sa pokúsil zmeniť priebeh zápasu a ten sa nakoniec skončil jasným 20-bodovým rozdielom v náš prospech.

LADISLAV JANOŠOV, tréner