You are currently viewing EXTRALIGA: O víťazstvo sme bojovali až do konca

EXTRALIGA: O víťazstvo sme bojovali až do konca

  • Post author:

Zápas v Šamoríne v plnej miere potvrdil, že tieto play-off  zápasy Extraligovej ženskej basketbalovej ligy budú najvyrovnanejšie a naše družstvo bojovalo o víťazstvo do konca. Domáce družstvo v tomto zápase dokonale využilo svoju hráčsku skúsenosť a znalosť domácej palubovky, ktorá sa zvlášť prejavila v úspešnosti trojkovej streľby, keď premenili  7 pokusov. Bohužiaľ, nám nevyšla ani jedna takáto strela.

ŠBK Šamorín –CBK Košice 65:59  (21:15, 16:14, 16:11, 12:19)

Tomajková 20 (17 doskokov), Kašperánová  18 (9 doskokov),  Liašenko  a Nigutová po 6, Mrázová 3, Krištofová, Mončeková a Ritochová po 2

Naše družstvo nastúpilo  v základnej zostave Nigutová, Kašperánová, Krištofová, Mončeková a Tomajková. Do prvej  štvrtiny vstúpili lepšie domáce hráčky, ktoré svojou agresívnou hrou neustále tlačili  hlavne na našu rozohrávku a domáca Lúttmerdingová sa nepohla od Kašperánovej. Nám dôrazná agresívna a tvrdá fyzická hra nesedí a naše dievčatá sa zdali trocha premotivované, z čoho vyplývali niektoré  naše neočakávané riešenia a následné zbytočné chyby.  Domáce družstvo tak išlo do druhej štvrtiny s 5 bodovým náskokom, keď im padli aj štyri trojky. My sme udržiavali svoje šance tým, že sme premieňali pokusy spod koša. Postupne sa do hry zapájali aj ďalšie naše hráčky Liašenko, Ritochová, Škvareková a Mrázová, ale domáca Sujová dobre dirigovala svoje spoluhráčky a pripravovala pre nich pozície na voľné strely, ktoré premieňali. Sama tiež účinne využívala priestor na zakončenie spoza oblúka. Druhá štvrtina bola z pohľadu skóre vyrovnanejšia, ale domáce aj tak odchádzali do šatní s náskokom 8 bodov. V druhom polčase sme  nezachytili  začiatok a domáce družstvo skoro získalo dvojciferný náskok, keď v jednom momente bol rozdiel skóre až o 14 bodov a zdalo sa, že je rozhodnuté.   Pred poslednou štvrtinou tak mali domáce 13 bodový náskok.  Naše hráčky však  v poslednej štvrtine zabrali, išli na doraz a postupne  ukrajovali z náskoku súpera, pričom vyhrávali súboje pod obidvoma košmi a využívali druhé ponúknuté šance na streľbu. Tri minúty pred koncom zápasu sme stiahli na rozdiel troch bodov a domáce viditeľne znervózneli. Následne premenili  jednu  šestku a nám sa rozhodujúce strely na kôš, ktoré by zrovnali skóre, nepodarilo premeniť. V nervóznom závere  sme v útoku dvakrát  nešťastne stratili loptu, a keď sa minútu pred koncom presadila domáca Marcová, dvojkou z troch metrov, tak bolo v podstate rozhodnuté a domáce družstvo a ich priaznivci sa mohli tešiť z výhry. Sobotňajší zápas v Starej jazdiarni  o 16- stej hodine sľubuje dobrý basketbal a veríme, že sa nám konečne vydarí podľa našich predstáv.

Ladislav Janošov