You are currently viewing EXTRALIGA: Nemali sme nárok

EXTRALIGA: Nemali sme nárok

  • Post author:

Naše basketbalistky odohrali druhé extraligové stretnutie mimo domácej palubovky u skúseného súpera v Šamoríne a v kútiku duše sme dúfali, že by sme mohli odohrať s týmto súperom vyrovnanejšiu partiu, čo sa však nestalo.

 

ŠBK Šamorín – CBK Košice  75:48 (26:11, 17:15, 20:9, 12:13)

Body: Kašperánová 18, Liashenko 13, Škvareková 5, Tomajková 4, Lukáčiková 4, Čatlošová a Sunitrová po 2

 

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukačiková, Kašperanová, Čatlošová, Krištofová a Tomajková po dlhej šesť hodinovej ceste, ktorá isto neprispieva k pohode. Do zápasu s ŠBK Šamorín sme vstúpili podobne, ako tomu bolo v prvom zápase s Young Angels Košice, s príliš veľkým a zbytočným rešpektom. Skúsený súper ihneď vycítil, že nie sme v pohode a od začiatku využíval svoje prednosti, ktorými bola najmä dôrazná hra pod obidvoma košmi, kde sa dokázali domáce hráčky presadzovať. My sme v tejto fáze zápasu hrali ako v rukavičkách, takže už po prvej štvrtine bol rozdiel v skóre o 15 bodov pre domáce družstvo. Naše podkošové hráčky nedokázali v obrane vytláčať súperky do nevýhodnejších pozícii, ba naopak, súperky sa dôraznou hrou presadzovali, pričom pri streľbe boli z našej strany častokrát faulované a svoje trestné hody premieňali. Pri jednom z dôrazných atakov dostala nezavinene tvrdý úder do tváre Krištofová a v zápase ďalej nepokračovala, takže naša „skúsenosť“ zostala iba na dvoch starších hráčkach…

Druhá štvrtina bola vcelku vyrovnaná, no napriek tomu sme sa nedokázali zbaviť nevynútených chýb, a to hlavne nepresných prihrávok, pričom v zápase sme mali až 23 strát, čo súper dokonale využil.

V tretej štvrtine, sme znova prepadávali v obrannej činnosti, kde jedine dôrazná Liashenková dokázala držať krok so súperom ako v obrane, tak aj v útoku, kde bola častokrát faulovaná pričom premenila 6 zo 7 trestných hodov a úspešne zakončila aj svoje vniknutia pod kôš súpera. Naše rozohrávačky sa opäť zbytočne vybíjali v driblingu, čo je naša dlhodobá „choroba“. Zbytočným driblingom strácame čas a nedokážeme rýchlo a presne prihrať, takže naše hráčky preberali prihrávky pod veľkým tlakom súpera, čo viedlo k zakončovaniu našich útokov tesne pred vypršaním časového limitu. Keďže ani naša líderka neodohrala zápas v takej pohode ako zvyčajne (napriek tomu 18 bodov, avšak nezvyčajných 9 strát…), nenašiel sa v družstve nikto, kto by dokázal dievčatá potiahnuť.

Posledná štvrtina, v ktorej mal súper v niektorých fázach až 30 bodový náskok, bola  síce vyrovnaná, ale nič už nezmenila na našej vysokej prehre. Na dôvažok, kôš po jednom z našich z mála rýchlych protiútokov, ktorý dala Drimáková, domáci stolík zapisovateľov nezachytil. V konečnom zápise tak namiesto našich 50 bodov svieti iba 48 bodov… Naše hráčky si musia zo zápasu vziať ponaučenie. Musíme zrýchliť rozohrávku, hrať fyzickejšie, viac využívať hru telom a nenechať sa odtlačiť, či preskočiť niekedy aj postavou menšou súperkou, čo sa nám v poslednom období často stáva. Strach a bojazlivosť k úspechu nevedú. Objektívny rešpekt  je prirodzený, no v každom momente zápasu musí byť snaha a chuť zmerať si sily aj s kvalitnejším súperom a zabojovať tak o lepší výsledok.

 

Tréner: Ladislav Janošov