You are currently viewing EXTRALIGA: Nebol to náš zápas
CBK Košice vs BAM Poprad

EXTRALIGA: Nebol to náš zápas

Prvý zápas našich basketbalistiek proti Popradu v skupine o umiestnenie sa nám vôbec nevydaril. Družstvo hostí sme sami posadili na koňa spôsobom, akým sme (ne)bránili a dievčatá z Popradu to v zápase využili. Naše basketbalistky sa síce v druhej štvrtine trocha pozviechali, do polčasu vyrovnali a pred poslednými dvoma štvrtinami dávali akú takú nádej, že by sme mohli uspieť. Nestalo sa.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 51:65 (36:36)

BODY CBK: Kašperanová 29, Tomajková 6, Lukáčiková 5, Krištofová, Liašenko, Záhornácka a Nigutová po 2. ŠTVRTINY: 17:24, 19:12, 7:13, 8:16.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukáčiková, Krištofová, Kašperanová, Čatlošová a Tomajková s cieľom ubrániť družstvo hostí hlavne v jeho nebezpečnej streľbe z väčšej vzdialenosti. Výsledkom bolo, že nám hostky v tejto časti dali 5 trojok z 8 pokusov… Naša obrana bola nedôrazná a viac-menej tieňová, takže nečudo, že dievčatá z Popradu, ktoré pôsobili sebavedomo, boli v tejto činnosti také úspešné. Mali voľné strely  a štvrtinu vyhrali o sedem bodov. V druhej štvrtine sme dokázali ubrániť najlepšiu hráčku hostiek Drobnú, takže nedala ani bod a naopak Kašperánová dala znova deväť bodov. Žiaľ, k našej líderke sa už do konca zápasu nepripojila žiadna iná naša hráčka.

Po polčase sme hrali naďalej veľmi nedôrazne v obrane a v útoku to bolo veľmi krčovité. Dievčatá si stále menej verili, dlho vodili loptu, a keď bolo potrebné vystreliť, radšej volili nevhodnú prihrávku na bránenú spoluhráčku, čo väčšinou končilo stratou lopty, z ktorej súper profitoval. Súperky dobre využívali svoj lepší fyzický fond a ich podstatne nižšie, ale fyzicky silné hráčky si niekoľkokrát dovolili hrať jedna na jednu aj cez naše vysoké hráčky a úspešne zakončiť. Nedokázali sme už ubrániť Drobnú (16 bodov v druhom polčase), ktorá dávala niektoré až nepochopiteľné koše, a my sme sa strelecky stále trápili. Nečudo, že Poprad dokázal zápas dotiahnuť do víťazného konca.