You are currently viewing EXTRALIGA: Na začiatku veľký rešpekt pred menami, na konci najlepšia strelkyňa tímu!

EXTRALIGA: Na začiatku veľký rešpekt pred menami, na konci najlepšia strelkyňa tímu!

  • Post author:

Iba 17-ročná Radka Nigutová verí, že s dievčatami už najbližšie porušia pravidlo o každom druhom zápase. V škole už mladú extraligistku vnímajú nielen spolužiaci, ale i učitelia.

 

Hráčky CBK majú za sebou stretnutie na palubovke obhajcu prvenstva z Piešťan. Čajkám podľahli po dobrom výkone 41:87. Hoci je prehra vysoká, vzhľadom na postavenie a ambície oboch družstiev, je celkom prijateľná. Veľmi milo v zápase prekvapila Radka Nigutová, ktorá zaznamenal 17 bodov CBK a bola najlepšou strelkyňou tímu.

 

Ako si videla zápas v Piešťanoch?

„Pre celý náš tím to bola pozitívna prehra. V zápase sme chceli ukázať to najlepšie, čo vieme. Celkom nám vyšlo. Som rada, že sme nedostali stovku. Myslím si, že sme stretnutie celkom dobre zvládli.”

Nenaháňali vám trochu Piešťany strach, keďže v posledných dvoch stretnutiach nasúkali súperkám stovky – 116:23 s Popradom a 107:35 UMB Banská Bystrica?

„Priznám sa, že bol tam veľký rešpekt pred Američankou Jamesovou alebo Ankou Jurčenkovou. Sú to veľké basketbalové osobnosti. Hrá sa proti ním veľmi ťažko. Vidieť, že sú veľmi skúsené a majú za sebou niečo odohrané. Keď som však vybehla na palubovku, nejako zo mňa opadol stres i nervozita a hrala som svoju hru.”

Pri pohľade na tvoju streleckú úspešnosť, sa ani veľmi nechce veriť, že by si mala až taký rešpekt pred oporami Piešťan. Síce zo šiestich pokusov za dva body si premenila dva, no tri trojky z piatich pokusov a všetky štyri premenené trestné hody vykazujú peknú úspešnosť streľby. Sedemnásť bodov za necelých 30 minút je skvelá bilancia.

„Z tohto pohľadu to bol naozaj môj najúspešnejší zápas. V predošlých dueloch som zbierala jednociferné čísla – 8, 7, 5. Teraz mi vyšli pokusy spoza trojkového oblúka, tak som veľmi šťastná, že mi tak padali koše a bol z toho dvojciferný výsledok.”

Prvý polčas nevyznieval z nášho pohľadu až tak zle – prehrali sme ho 22:46. Potom však prišla tretia štvrtina, ktorú sme prehrali 7:24.

„Vôbec nám nevyšla. Nechali sme domáce hráčky robiť si, čo chceli. Úplne sme vypustili obranu a pokazili sme si dovtedajší dobrý dojem.”

Výkony CBK sú zvláštne tým, že dievčatá vedia zahrať v každom druhom zápase. Najprv výbuch proti Young Angels, vzápätí víťazstvo nad UMB. Znova slabší deň v Šamoríne a potom prekvapujúco celkom vyrovnaná partia s Ružomberkom. Nasledoval ďalší herný i výsledkový výbuch v Poprade a potom dobrý výkon na pôde majstra. Bavíte sa spolu v šatni na túto tému. Čím to je, že dokážete herne zabrať v každom druhom zápase?

„Je to naozaj zvláštne. Samé nevieme, prečo je to tak. V každom stretnutí chceme zahrať čo najlepšie. Pevne verím, že najbližšie už porušíme toto pravidlo a proti favorizovanej Slávii Banská Bystrica podáme opäť dobrý výkon. Minimálne taký ako v Piešťanoch.”

Navštevuješ Gymnázium sv. Tomáša Akvinského. Ako spolužiaci vnímajú fakt, že majú v triede extraligovú hráčku?

„Donedávna to ani veľmi neriešili. Minule som im ukazovala v triede súhrny zo zápasov a boli úplne prekvapení z toho, že ma na nich videli v akcii. Ani tomu nechceli veriť. Učitelia to už vedia a podporujú ma, rovnako tak i telocvikári. Dobre to vnímajú. Samozrejme, najlepšie triedna pani učiteľka. Tá to vníma už dlhšie. Aj vzhľadom na rôzne domáce i medzinárodné turnaje či naposledy EGBL.”

Po Piešťanoch ťa budú vnímať ešte oveľa viac. Byť najlepšou strelkyňou na pôde úradujúcich majsteriek, to si už žiada v predstihu zaokrúhlenú jednotku z telesnej výchovy, či nie?

„Mohla by byť, nepohnevala by som sa.”

A ako to vnímaš ty osobne. Možno pred polrokom si ani nechyrovala o extralige a teraz súkaš jeden kôš za druhým. V 17 rokoch si hovoriť extraligová hráčka, znie asi dvojnásobne príjemne.

„To určite. Je to pre mňa obrovská výzva. Hrať proti takým hráčkam ako Anka Jurčenková, je pre začínajúcu basketbalistku naozaj výnimočná skúsenosť. Veľmi sa teším z toho, že mi pán tréner dal možnosť odohrať takú veľkú porciu minút. Samozrejme, radosť mám i z nastrieľaných košov. Dúfam, že sa mi bude i naďalej dariť a budú sa mi vyhýbať zranenia.”