You are currently viewing EXTRALIGA: Na turnaji v Bochnii sa v našom drese objavila Popradčanka Kmetoniová

EXTRALIGA: Na turnaji v Bochnii sa v našom drese objavila Popradčanka Kmetoniová

  • Post author:

Naše basketbalistky absolvovali počas víkendu ďalšie tri prípravné zápasy v rámci turnaja v poľskej Bochnii proti kvalitným a silným súperom. Sokołów bol víťaz prvej ligy skupiny B z minulej sezóny, tretie družstvo z tejto súťaže bola domáca Bochnia a Rybnik skončil na 4. mieste v tejto druhej najvyššej poľskej súťaži. O turnaji sme sa pozhovárali s trénerom CBK Vladimírom Karnayom.

 

V Poľsku sme si pripísali ďalšie tri prehry. Ako ste boli spokojný s touto previerkou?

„Výsledky boli druhoradé. My máme len veľmi malú možnosť konkurovať profesionálnym družstvám Poľska. Hoci „len” z druhej najvyššej súťaže. Poľské tímy ukázali kvalitu, ich hráčky sú veľmi dobre fyzicky stavané, agresívne v obrane, technicky vyspelé, rýchle, s veľmi dobrou streľbou a účinným doskokom pod oboma košmi. Tieto zápasy si cením ako veľmi dobré previerky v príprave na extraligu.”

V porovnaní s predchádzajúcim tripom v Poľsku ste si teraz veľa sľubovali od toho, že už budete kompletní, takže i herný prejav bude lepší. Platilo to?

„Žiaľ, ani teraz sme neboli kompletní. Okrem dlhodobo zranenej Naty Tomajkovej, nám tentoraz chýbala Radka Nigutová. Na generálku proti Miškovcu však už bude k dispozícii.”

V kádri ste však mali novú hráčku. Povolenie štartovať na turnaji dostala hráčka Popradu Emma Kmetoniová, ktorej príchod však ešte nie je dotiahnutý. Ako ste boli spokojný s jej výkonom? Mohla by byť prínosom pre tím?

„Myslím si, že áno. A rovnako tak i Mončeková. Obe sú na pozícii štvorky, teda menší pivot – krídlo. Najviac nás však tlačí topánka na poste rozohrávačky. Na Veronike Petrušovej vidieť, že prakticky 2,5 roka nehrala basketbal. Samozrejme, nezabudla ho hrať. Má fantastické basketbalové i periférne videnie a taktiež aj prihrávky. Chýbajú jej zatiaľ body. Od tohto postu by to chcelo 5-7 bodov za zápas. Ešte u nej absentuje herná istota.”

Pohlo sa niečo ohľadom Mišky Lukačikovej? Bude pokračovať v novom ročníku?

„Situácia sa o niečo viac vyjasnila. Momentálne nemá čas na basketbal. Je pracovne zaneprázdnená. Aktuálne nie je s kádrom a ani v najbližšej dobe nebude.”

Asi najviac potešilo, že Lucka Kašperanová cez leto nestratila „ruku” a naďalej jej to sype. V Poľsku bola druhá najlepšia strelkyňa.

„Práve ona má byť znova našou streleckou oporou. Lucka má strelecky potiahnuť tím v extraligových zápasoch. Som rád, že sa po jednotlivých herných zápasoch dostáva do lepšej streleckej pohody. V tomto smere je to v poriadku.”

Takže, ak to zosumarizujeme, turnaj vám padol vhod a dobre preveril vaše zverenkyne.

„Presne tak. Veľmi rád cestujem do Poľska na prípravné zápasy, pretože tamojšie družstvá sú fyzicky vyspelé. Hoci ide len o prvoligové družstvá, u nás by hrali o popredné miesta v extralige. Možno by na Piešťany a Sláviu Banská Bystrica nemali, ale s Ružomberkom či s Young Angels by hrali viac ako vyrovnané zápasy. Turnaj mi poslúžil aj na to, aby som si sformoval myšlienky, ktoré hráčky na aké posty môžem využiť. Mohol som sa presvedčiť, ako sú schopné riešiť situácie a spolupracovať na palubovke. Jediným negatívom bolo, že – až na jeden zápas – rozhodovali arbitri z nižších či mládežníckych súťaží a bolo to vidieť. Na môj vkus som sa až priveľmi rozčuľoval. Žiaľ, úroveň rozhodovania nekorešpondovala so zápasovou úrovňou turnaja.”

 

VÝSLEDKY CBK NA TURNAJI V BOCHNII

BOCHNIA – CBK KOŠICE 80:58 (31:6, 14:23, 18:12, 17:17)

NAJVIAC BODOV BOCHNIE: Duchnowská 16, Krawiecová 15. CBK: Kašperanová 19, Mončeková 11, Kmetoniová 8, Krištofová 4, Čatlošová 4, Škvareková 4, Liašenková, Mrázová 2, Sunitrová 2, Petrušová 1, Bačová 0.

CBK KOŠICE – RYBNIK 63:80 (10:26, 20:27, 14:15, 19:12)

CBK: Kašperanová 20, Čatlošová 13, Mončeková 10, Krištofová 8, Liašenková 4, Kmetoniová 4, Sunitrová 2, Bačová 2. NAJVIAC BODOV RYBNIKA: Kellerová 26, Piwkowská 10.

SOKOŁÓW – CBK KOŠICE 94:65 (23:23, 28:21, 25:19, 18:2)

NAJVIAC BODOV SOKOŁÓWA: Kosalewiczová 16, Szczęśniaková 14. CBK: Kašperanová 26, Škvareková 10, Krištofová 9, Liašenková 5, Čatlošová 4, Sunitrová 4, Mončeková 4, Kmetoniová 2, Petrušová 1.

 

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Sokołów – Rybnik 80:87, Bochnia – Sokołów 71:75, Bochnia – Rybnik 80:82.

PORADIE: 1. Rybnik 6, 2. Sokołów 5, 3. Bochnia 4, 4. CBK Košice 3.

NAJLEPŠIE STRELKYNE: 1. Kellerová (Rybnik) 83 bodov, 2. Kašperanová (CBK) 65, Kosalewiczová (Sokołów) 59, Krawiecová (Bochnia) 57 bodov.