You are currently viewing EXTRALIGA: Na ouvertúru proti nováčikovi aj bez Škvarekovej!

EXTRALIGA: Na ouvertúru proti nováčikovi aj bez Škvarekovej!

  • Post author:

Naše extraligové basketbalistky majú za sebou prípravné obdobie, počas ktorého odohrali 8 zápasov. Úvodných šesť v Poľsku a posledné dva na domácej palubovke v Šaci. O závere prípravného obdobia i novinkách pred štartom nového extraligového ročníka sme sa porozprávali s trénerom Vladimírom Karnayom.

Proti Miškovcu sa dievčatá dočkali i prvého víťazstva. Dobrá psychická vzpruha pred štartom extraligy?

„Na jednej strane, každé víťazstvo je dobrým impulzom. Na druhej strane, v príprave osobne nekladiem prílišný dôraz na výsledky. Podstatné je, aby som dostal všetky basketbalistky do herného zaťaženia. Chcem, aby odohrali dostatok minút a chytili sa pred sezónou. Taktiež zápasy poslúžili na to, aby sme zapracovali nové hráčky do tímu a zohrali sa s družstvom. Toto všetky splnili prípravné stretnutia.”

Pôvodne mal byť duel s Miškovcom generálkou na extraligu. Nakoniec ste neplánovane odohrali ešte jeden súboj proti susedovi Young Angels.

„Angels si chceli vyskúšať tri Američanky, ktoré priniesli do tímu, takže nám ponúkli odohrať prípravný zápas. Veľmi rád som to využil, lebo tréning je jedna vec a zápas je niečo úplne iné. Pre nás to bola veľmi dobrá previerka. Žiaľ, už nám pomaličky padá i záchod na hlavu… Lucka Škvareková si urobila výron, takže minimálne dva týždne nám bude chýbať. Keďže dlhodobo bude chýbať i Naty Tomajková, pred štartom extraligy sme prišli o obe podkošové reprezentantky do 18 rokov, ktoré sa v nováčikovskej sezóne ukázali vo výbornom svetle.”

V sobotu sa začína nový ročník exraligy. V sobotu privítame doma nováčika z Trenčína, v stredu cestujeme do Banskej Bystrice na UMB. Hneď na úvod zápasy pravdy?

„Súhlasím. Ide o súperov, s ktorými si môžeme reálne porovnávať výkonnosť. K ním by som ešte prirátal Šamorín. Ostatné tímy patria výkonnostne do prvej štvorky. My nie sme profesionáony tím, ktorého hráčky trénujú dvakrát denne.”

Čo očakávate od úvodného zápasu proti nováčikovi súťaže?

„Jednoznačne víťazstvo. Priznám sa, že pre mňa je tento súper absolútne neznámy. Zhodou okolností som bol v minulej sezóne v Trenčíne s našimi juniorkami. Z družstva Trenčína poznám iba Felixovú, ktorú som mal ešte ako kadetku v slovenskej reprezentácii. Absolútne neviem, čo môžem odčakávať od tohto súpera.”

Vzápätí nás čaká zápas na UMB. Mapovali ste situáciu v tomto družstve?

„Trochu sa tam zmenila situácia. Keď som pozeral súpisku, tak Ďurjáková už asi skončila s aktívnym basketbalom. Kaliužná odišla do Ružomberka. Uvidíme, v akej sile bude.”

Vráťme sa ešte k nášmu družstvu, do ktorého pribudli tri nové dievčatá Kmetoniová, Mončeková a Petrušová. Na druhej strane odštartujeme taktiež bez troch hráčiek.

„Petrušová má povinnosti v práci a prakticky tri týždne som ju nevidel na tréningu. Takže dve nové posily budú k dispozícii, ale citeľne nám chýbajú zdravotne indisponované Tomajková so Škvarekovou a Miška Lukačiková si zasa dala pauzu od basketbalu. Na rozohrávke budeme mať dosť veľké problémy, čo ukázal aj posledný prípravný zápas.”

 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY CBK KOŠICE

WISLA KRAKOW – CBK KOŠICE 57:43

MOSIR BOCHNIA – CBK KOŠICE 83:56

WISLA KRAKOW – CBK KOŠICE 77:25

BOCHNIA – CBK KOŠICE 80:58 (31:6, 14:23, 18:12, 17:17)

CBK: Kašperanová 19, Mončeková 11, Kmetoniová 8, Krištofová 4, Čatlošová 4, Škvareková 4, Liašenková, Mrázová 2, Sunitrová 2, Petrušová 1, Bačová 0.

CBK KOŠICE – RYBNIK 63:80 (10:26, 20:27, 14:15, 19:12)

CBK: Kašperanová 20, Čatlošová 13, Mončeková 10, Krištofová 8, Liašenková 4, Kmetoniová 4, Sunitrová 2, Bačová 2.

SOKOŁÓW – CBK KOŠICE 94:65 (23:23, 28:21, 25:19, 18:2)

CBK: Kašperanová 26, Škvareková 10, Krištofová 9, Liašenková 5, Čatlošová 4, Sunitrová 4, Mončeková 4, Kmetoniová 2, Petrušová 1.

CBK KOŠICE – DVTK U18 70:65

CBK: Mrázová 17, Liašenková 13, Mončeková 10, Kašperanová 9, Kmetoniová 7, Čatlošová 6, Sunitrová 4, Dzurová 2, Krištofová 2.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 98:68

CBK: Kmetoniová 16, Krištofová 12, Škvareková 11, Liašenková 9, Kašperanová 8, Mrázová 5, Nigutová 4, Bačová 3.