You are currently viewing EXTRALIGA: Na favorita sme nestačili

EXTRALIGA: Na favorita sme nestačili

Kto očakával, že naše basketbalistky dokážu hrať vyrovnanú partiu s družstvom, ktoré hrá aj nadnárodnú európsku FIBA súťaž, zistil už v prvom polčase, že favorit má vyššiu kvalitu. Naše basketbalistky mali od začiatku až prílišný rešpekt, a keď americká legionárka Allenová ukázala svoju hernú a hlavne fyzickú prevahu pod oboma košmi, naše dievčatá nevedeli reagovať. Prvý polčas sme prehrali hlavne v hlavách, ale slúži ku cti našich dievčat, že v tretej a štvrtej štvrtine dokázali byť súperovi vyrovnaným protivníkom.

CBK KOŠICE – SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA 45:80 (8:23, 5:24, 16:16, 16:17)

BODY CBK: Kašperanová 15, Liašenková 7, Lukačiková 6, Nigutová 5, Krištofová, Záhoranská, Stollárová, Sunitrová, Čatlošová a Tomajková po 2.

Naše družstvo nastúpilo na zápas (základná päťka: Nigutová, Kašperánová, Záhoranská, Krištofová a Tomajková) proti súperovi s jednoznačnou výškovou, fyzickou a ako sa v prvých dvoch štvrtinách ukázalo, aj s výraznou hernou prevahou. Naše dievčatá robili zbytočné ľahké chyby, nevynútené straty a tie sa prejavovali v nevhodných, slabých i často neadresných prihrávkach. Najvýraznejší problém však bol v doskoku. Kým v prvej štvrtine sme mali 8 obranných doskokov a súper len 4 útočné, v druhej štvrtine sme pod vlastným košom doskočili len štyri lopty, súper mal 12  útočných doskokov. My sme však pod jeho košom iba 2 za celý polčas! Inak povedané, každá naša neúspešná strela na bystrický kôš – a bolo ich neúrekom – znamenala súperov zisk lopty a rýchly prechod do útoku. Väčšinou úspešne zakončený, čo vidieť aj na skóre prvých dvoch štvrtín. Ukazuje sa, že naše dievčatá zatiaľ nevedia zvoliť správny moment na úspešnú strelu, pomáhajú si ešte jedným driblingom, alebo volia ešte jednu prihrávku navyše, väčšinou na hráčku, ktorá je dobre bránená. Kvalitná obrana je totiž v tejto súťaži u väčšiny družstiev samozrejmosťou.

Po emotívnej polčasovej prestávke v šatni, si naše dievčatá uvedomili, že vedia hrať určite lepšie než to ukázali v prvom polčase. Začali oveľa bojovnejšie, výraznejšie a celkovo sa zvýšila kvalita nášho výkonu. V tejto štvrtine sme mali 6 strát, podarilo sa nám niekoľko naozaj pekných akcií po jedinej dlhej a presnej prihrávke s efektným zakončením (Kašperanová, Liašenková). Naša líderka, ktorej sa v tomto období darí strelecky menej než sme zvyknutí, dala v tomto zápase 15 bodov (9 doskokov, 4 asistencie, 5 strát, 3 zisky, získala 6 faulov). Má teda výborné čísla a my stále čakáme, kedy sa k nej pripojí jedna, prípadne ešte ďalšia hráčka so stabilnejšími výkonmi. Štvrtina sa skončila remízou a naše dievčatá neprestávali bojovať o každú loptu ani v poslednej časti hry a len niekoľko menších chýb nás obralo o lepší výsledok aj v tejto štvrtine. Keď sme prvý polčas prehrali vysoko 13:47, druhý skončil skoro vyrovnaným výsledkom 32:33. Výsledok, ale najmä zlepšená hra nášho družstva aspoň čiastočne napravilo naše vystúpenie z prvej polovice zápasu. Hráčky v tomto zápase získali ďalšie neoceniteľné skúsenosti a my veríme, že pre seba si viac zoberú tie pozitívne a na negatívnych sa poučia.

Tréner: LADISLAV JANOŠOV