You are currently viewing EXTRALIGA: „Mici” s predčasným narodeninovým darčekom, Lucka už najlepšou strelkyňou extraligy!

EXTRALIGA: „Mici” s predčasným narodeninovým darčekom, Lucka už najlepšou strelkyňou extraligy!

  • Post author:

Šesť dvojciferných údajov figurovalo v pozápasovej štatistike stretnutia CBK Košice – UMB Banská Bystrica (83:55) na strane nášho družstva. Štyri sa týkali samotných bodov – Lucka Kašperanová 34, Miška Lukačíková 16, Naty Tomajková 11 a Radka Nigutová 10. Naty Tomajková si navyše pripísala 10 doskokov a už v treťom zápase tejto sezóny dosiahla double-double. Šiestym dvojciferným údajom v stretnutí sa zasa môže pochváliť naša najskúsenejšia hráčka a kapitánka Miroslava „Mici” Krištofová, ktorá mala v zápase 10 získaných lôpt.

„Priznám sa, že počas zápasu človek nerieši, koľko získal lôpt. S odstupom času si nespomínam, že by som mala niekedy v zápase 10 získaných lôpt. To je asi moje maximum. Samu ma to prekvapilo. Určite ma potešila táto štatistika,” uviedla „Mici” Krištofová, ktorá si tak možno dala i predčasný darček k blížiacim sa 34. narodeninám, ktoré oslávi 24. januára. Proti UMB si pripísala na svoje konto aj 2 body, 2 bloky, 4 asistencie a 6 doskokov.

Individuálne štatistiky len podtrhujú kolektívny výkon družstva, ktoré svojho súpera zdolalo o 28 bodov. „Do stretnutia sme nastúpili s veľkým víťazným odhodlaním. Veľmi sme chceli vyhrať a hlavne vrátiť ‚sovičkám‘ to, čo sme u nich dostali, keď sme prehrali o 25 bodov. Som veľmi rada, že sa nám to podarilo. Luckiných 34 bodov bola veľká paráda – jedna balada pozerať sa na to, čo predvádzala. Dôležité bolo, že sme dobre makali v obrane. Lucke to išlo v ofenzíve, mne v defenzíve.”

Žlto-čierne dominovali v celom stretnutí. Ich stroj sa trochu zadrel v druhej štvrtine, ale polčasová oprava ho nastavila znova do tých správnych otáčok. „Prvú štvrtinu sme vyhrali o 16 bodov, v druhej sme trochu zblbli. Mali sme zbytočné straty. To však pripisujem skôr našej mladíckej nerozvážnosti a zbrklosti. Nevadí, nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca. Výhra nás určite povzbudila a udržala nás v pokojnejších vodách,” dodala „Mici” Krištofová.

Skvelý zápas má za sebou aj Lucka Kašperanová. Najmä 34 bodov riadne zarezonovalo. „V extralige je to môj strelecký rekord. Určite som ešte toľko bodov v zápase nedala,” mala hneď jasno Lucka Kašperanová, ktorá si ešte pamätá aj na zápas v kadetskej súťaži, keď sa oveľa viac utrhla strelecky z reťaze. „Mám taký dojem, že som vtedy v jednom zápase dala 54 bodov.”

Pred stretnutím nemenila zaužívané zvyky. Nič teda nenasvedčovalo takejto bodovej explózii. „Akurát som si všimla, že na predzápasovej rozcvičke mi to tam celkom padalo, tak som sa nebála strieľať ani počas zápasu. S prvými košmi som si viac verila, stúplo mi sebavedomie a koše utešene pribúdali,” povedala Lucka, ktorej veľa nechýbalo, aby stretnutie ukončila s double-double. Na svojom konte mala aj 4 doskoky a 8 asistencií. „Ešte viac ma teší víťazstvo a dobrý kolektívny výkon, ktorý sme podali. Musím sa poďakovať aj spoluhráčkam, ktoré ma zásobovali dobrými prihrávkami a videli ma na voľné strely.”

Krásny víkendový nástrel katapultoval Lucku na čelo tabuľky strelkýň celej extraligy! Na svojom konte má 233 bodov. Dvestobodovú hrancu prekonali ešte tri hráčky – Allenová (Slávia Banská Bystrica – 223), Jamesová (Piešťany – 217) a Buknová (Ružomberok – 215). „To som ani nevedela. Veľmi tieto štatistiky nesledujem, ale takáto informácia určite poteší. Určite to však nie je môj cieľ, za ktorým by som išla. Priority z pohľadu kolektívu sú iné,” usmiala sa sa Lucka.