You are currently viewing EXTRALIGA: Lucka Škvareková prekročila prah dospelosti s kľúčmi od auta, mobilom a s antibiotikami

EXTRALIGA: Lucka Škvareková prekročila prah dospelosti s kľúčmi od auta, mobilom a s antibiotikami

  • Post author:

CBK Košice vstúpi do vyraďovacej časti sezóny zo 6. miesta. Rozhodol o tom víkendový dvojzápas s Popradom. Na jeho pôde sme síce v sobotu prehrali 63:71, no doma sme ho zdolali 57:49. V oboch zápasoch tak bol 8-bodový rozdiel. Viac sme sa o nich porozprávali s čerstvou dospeláčkou v tíme Luckou Škvarekovou.

Vo štvrtok si oslavovala 18. narodeniny a cez víkend si už v dospelom veku absolvoval dva extraligové zápasy s Popradom. A akými pocitmi?

„S bežnými zápasovými. Nejakú zmenu som nepocítila.”

Aká bola oslava?

„Pekná, hoci musím priznať, že v narodeninový deň som bola u lekárky, ktorá mi predpísala antibiotiká. Kvôli chorobe teda beriem silné lieky, pri ktorých pociťujem i vedľajšie účinky.”

To všetko sa podpísalo aj pod slabšiu minutáž v samotných stretnutiach, ktorá bola oproti predchádzajúcim súbojom o poznanie nižšia?

„Áno, presne tak. Bola som chorá. Ale to nebol jediný problém. Tréner Karnay mi povedal, že potrebujem nabrať trochu svalovej hmoty, aby som dokázala súperiť s podkošovými hráčkami súpera.”

Ako ju budeš naberať?

„Snažím sa ako viem. Jem už viac, aj chodím do posilňovne, no nejako tie svaly neprichádzajú.”

Popri chorobe ťa aspoň potešili darčeky k narodeninám?

„Áno a veľmi. Dostala som nový mobil, auto a tiež kozmetiku od mojej tety.”

Takže na tréningy už budeš vyvážať spoluhráčky?

„Možno, ale ešte nejaký čas to potrvá. Vodičák mám od minulého roka, ale auto ešte nemám k dispozícii. Kedysi sme mali Opel Insigniu. Auto sa však pokazilo a museli sme ho nechať opraviť. Otec mi vravel, že keď ho dajú do poriadku, tak mi ho venuje. Kľúče už síce mám, no auto je ešte v servise. Teším sa, keď bude hotové. Už som Naty Tomajkovej povedala, že bude moja prvá spolujazdkyňa v aute. Môže si vedľa mňa nastaviť sedadlo na svoju výšku.”

Vráťme sa k víkendu. Ako nováčik sme po základnej časti i následnej nadstavbe skončili na 6. mieste. V klube sa toto umiestnenie považuje za úspech. Vnímate ho tak aj vy hráčky?

„Určite. Vládne veľká spokojnosť. Myslím si, že na nováčika je to výborné umiestnenie. Veľmi sa tešíme, že sme to nakoniec takto zvládli.”

Keby sme použili tenisovú terminológiu, tak prvý mečbal sme nepremenili. V Poprade sme ťahali za kratší koniec povrazu. Čo rozhodlo, respektíve, čo chýbalo, aby sme uspeli pod Tatrami?

„V obrane nám to haprovalo a aj streľba nebola najlepšia. Nepadali nám koše tak, ako by sme chceli. Popradčanky sa sústredili na ubránenie Lucky Kašperanovej. Tým, že je to naša kľúčová hráčka, tak bolo ťažšie ju nahradiť v zakončení, ale snažili sme sa zvládnuť zápas čo najlepšie. Žiaľ, nepodarilo sa nám uspieť.”

Čo nevyšlo v Poprade, podarilo sa doma. Paradoxne, kým v Poprade nám 63 bodov stačilo iba na 8-bodovú prehru, doma nám 57 bodov prinieslo 8-bodové víťazstvo.

„Aj to prináša basketbal. Bol to ťažký zápas. Popradčanky boli nabudené po domácom víťazstve a verili si aj u nás. Akonáhle sme dostali loptu pod košom, hneď pri nás boli dve-tri hráčky súpera. O to sme to mali komplikovanejšie. Naťahovali sme sa so súperkami o každý kôš. V závere nám veľmi pomohli dve trojky. To bolo naozaj super. Koncovku stretnutia sme si už nenechali ujsť.”

Vo štvrťfinále play-off nás čaká Slávia Banská Bystrica, jasný favorit série.

„Slávia sa teraz posilnila, kvalitatívne je na tom lepšie. Nemáme veľké oči, uvedomujeme si, aký je reálny stav. Určite však chceme zabojovať a odohrať pekné zápasy.”