You are currently viewing EXTRALIGA: Lucia Škvareková je späť, ale v Piešťanoch nenastúpi,  bude len na lavičke
CBK Košice vs Slávia B.Bystrica

EXTRALIGA: Lucia Škvareková je späť, ale v Piešťanoch nenastúpi, bude len na lavičke

  • Post author:

Naše extraligové basketbalistky uzavrú prvú časť súťaže na palubovke majstra. Čajky sú jasné favoritky zápasu. Pred stretnutím sme sa pozhovárali s trénerom CBK Vladimírom Karnayom. Najprv sme sa však vrátili k predošlému smoliarskemu stretnutiu so Šamorínom, s ktorým sme prehrali 66:72, pričom pred štvrtou štvrtinou sme ešte viedli o tri body.

Prebolelo už sklamanie s domácej prehry so Šamorínom?

„Nejde tak ani o prebolenie. Skôr to mrzí z hľadiska celkového vývoja v tejto sezóne, pretože sme mali pekne vyskladané družstvo pre tento ročník a všetko sa začalo rúcať ako domček z kariet. Naše podkošové hráčky dopadli ako dopadli a, žiaľ, nevieme ich nahradiť. Pod košom nám chýba sila i kilogramy. Práve na to doplácame. Šamorín to dokonale využil, keď z podkošovej Vargovej urobil rozohrávačku. Lopty lietali na ňu a buď sa fyzicky presadila jedna na jednu, alebo keď sme ju zdvojili, tak lopty vracala na trojkový oblúk, spoza ktorého mali súperky fantastickú úspešnosť. Mladá Vondrysková premenila päť trojok zo siedmich pokusov!”

Mrzí to možno aj z toho pohľadu, že sme mohli po prvý raz poraziť celok z najlepšej päťky extraligy?

„Určite. Prvá štvorka je jasná, to sú klasické profesionálne kluby. Nasleduje kvarteto Šamorín, UMB Banská Bystrica, Trenčín a my. Okrem Šamorína, kde dvakrát denne trénujú a dievčatá dostávajú aj nejaké peniaze, sme vyslovene amatérske tímy.”

Prvú i tretiu štvrtinu sme vyhrali, druhá bola nerozhodná. Predpokladali ste taký scenár v štvrtej štvrtine?

„Nepredpokladali sme, že to tak dopadne. Súperkám veľmi pomohlo, že nastúpila Sujová, ktorá hneď po svojom príchode dala trojku. Vzápätí Šamorín pridal ešte jednu trojku a zlomili zápas vo svoj prospech. Šamorínčanky sú natoľko skúsené, že päťbodové vedenie si už udržali. My, s našou momentálnou mentalitou, sme nedokázali otočiť tento zápas. Nehovoriac, že v našej hre mi chýbala ľahkosť a potešenie z hry. Hrali sme veľmi kŕčovito.”

Spomínali ste Vondryskovú. Iba 17-ročné dievča do tohto zápasu nemala na svojom konte ani jediný extraligový bod a zrazu bola najlepšou strelkyňou zápasu s 23 bodmi! Čo na ňu vravíte?

„To je ako s Jurajom Slafkovským na olympiáde. Strieľal góly pomaly z bufetu a stal sa najlepším strelcom na olympijských hrách. Sú také dni, keď vám to jednoducho padne z akejkoľvek pozície. Vondrysková chytila takýto deň a pre Šamorín to prišlo v pravý čas.”

Čisto hypoteticky – myslíte si, že keby boli k dispozícii obe pivotky Tomajková so Škvarekovou, mal by zápas iný priebeh i výsledok?

„O tom som pevne presvedčený. Keby boli pod košom, tak by sa nám hralo oveľa ľahšie.”

Prvú časť súťaže uzavrieme na palubovke majstra v Piešťanoch. Bude už k dispozícii aj Lucia Škvareková?

„Bude. Ide s nami, ale nenastúpi. Skončí v Trenčíne, kde v sobotu o 12.30 hod. nastúpi za náš tím do 23 rokov. Má za sebou prvé tri tréningy. Podkošová sila Piešťan je veľká. Nechceme preto zbytočne siliť jej návrat na extraligové palubovky, aby sa jej neobnovilo zranenie. Bude teda na lavičke, ale nenastúpi. Budeme musieť odohrať tento zápas so cťou a hlavne sa nezraniť.”