You are currently viewing EXTRALIGA: Lepšie ako v prvom zápase

EXTRALIGA: Lepšie ako v prvom zápase

Naše dievčatá nastúpili s odhodlaním podať lepší výkon ako v prvom zápase s týmto súperom a až na druhú štvrtinu, v ktorej sme totálne vybuchli, to bol celkom vyrovnaný zápas. Kto pozeral priamy televízny prenos, bol určite prekvapený, lebo po prvej štvrtine bol stav 20:18 pre naše družstvo a to sme ešte mali smolu pri poslednom streleckom pokuse.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 61:82 (20:18, 8:31, 13:17, 20:16)

BODY CBK: Kašperánová 15, Čatlošová 14, Nigutová 10, Lukačiková a Liašenková po 8, Tomajková 4, Stollarová 2.

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej zostave Lukačiková, Nigutová, Kašperanová, Krištofová, Tomajková a bol to zaujímavý boj od prvej minúty. Hráčky plnili dohodnuté úlohy, keď hlavne v obrane nedovolili súperkám využívať ich silnú zbraň – hru podkošových hráčok a rýchly protiútok, takže túto štvrtinu sme vyhrali o dva body. Po krátkej prestávke sa súper viditeľne zlepšil, v druhej štvrtine začal viac hrať vo  vnútri našej šestky, v ktorej sa dokázali výraznejšie presadiť Kristlová s Mikovčákovou. Táto časť hry sa nám vôbec nevydarila a súperky nás v nej prevalcovali. Naše pomalšie reakcie na dianie na palubovke znamenali, že ich útoky často končili košom s faulom a následným úspešným trestným hodom, čo sa v tejto štvrtine stalo 5-krát. Našimi naivnými prihrávkami, ktoré získal súper, sme mu umožnili niekoľko rýchlych zakončení a bolo vymaľované. Navyše, anjelky dokázali ubrániť našu strelkyňu Kašperanovú v prvom polčase na štyroch bodoch. Keďže naše vysoké hráčky sa nie a nie presadiť aj z najvyloženejších pozícii, tak súper vyhral túto štvrtinu poľahky o priepastných 23 bodov.

Tretie dejstvo bolo celkom vyrovnané, dievčatá držali krok so súperom. Často sa však samé pripravovali o vylepšenie stavu tým, že niektoré prihrávky boli neadresné či čitateľné. A to aj vtedy, keď mohli a mali presne prihrať spoluhráčke, ktorá by unikala sama na kôš. V tom čase sa ale Čatlošová začala rozohrávať k dobrému výkonu, doteraz najlepšiemu v tejto súťaži. Zabrali aj Kašperanová s Lukačikovou, čo nás držalo nad vodou. Súper svoj náskok aj tak tesne navýšil. Posledná štvrtina bola v našej réžii, čo bolo celkom prekvapujúce, ale pre nás potešiteľné aj preto, že posledných vyše päť minút sme hrali proti súperovej základnej zostave. V našom družstve sa ukazuje tréningový deficit u niektorých hráčok, ktoré pre rôzne prekážky neodtrénuju plný počet tréningových jednotiek. Žiaľ, v zápasoch sa to potom prejavuje negatívne.

Tréner: LADISLAV JANOŠOV