You are currently viewing EXTRALIGA: Historický okamih a krásny vianočný darček v jednom!

EXTRALIGA: Historický okamih a krásny vianočný darček v jednom!

  • Post author:

Basketbalové Košice sa po dnešnom derby po prvý raz odeli do žlto-čiernych farieb! Naše extraligové hráčky sa postarali o historický okamih, keď premiérovo porazili v mestskom derby kolektív Young Angels.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 79:92 (47:55)

NAJVIAC BODOV YOUNG ANGELS: Leidelová 22/2 (4 trojky). CBK: Kašperanová 29/4 (5 trojok), Mrázová 14 (4 troky), Mončeková 14 (1 trojka), Tomajková 13/4 (1 trojka), Krištofová 7 (1 trojka), Škvareková 7/4 (1 trojka), Bačová 6, Ritochová 2, Liašenková. TH: 9/17 – 12/16. TROJKY: 4/23 – 12/26. FAULY: 23 – 17. ŠTVRTINY: 23:27, 24:28, 10:16, 22:21.

Dievčatá mali po záverečnom hvizde obrovskú radosť a z predčasného vianočného darčeka sa tešil i tréner Vladimír Karnay. „Pred zápasom sme si veľmi verili. Aj preto, lebo za súperky nastúpila iba jedna Američanka. Veľmi dobre sme si totiž uvedomovali, že v prvom vzájomnom zápase sme prehrali 51:103 hlavne preto, že trio Američaniek Littlefiendová, Leidelová, Kingová nám dalo spolu 50 bodov a doskočilo celkovo 27 lôpt. Za domáce teraz nastúpilo viac Sloveniek a tým pádom vzrástlo aj naše sebavedomie. Samozrejme to bolo podporené aj veľmi kvalitným výkonom hlavne v útoku,” povedal tréner CBK Vladimír Karnay.

Ešte pred pár mesiacmi sme o takomto víťazstve len snívali. Nosil takýto cieľ v hlave aj Vladimír Karnay, keď prišiel k ženám CBK? Bola uňho veľká motivácia zdolať raz odvekého mestského rivala? „Síce s týmto zámerom som neprišiel, ani mi to vtedy nenapadlo, ale časy sa menia a podaril sa nám takýto kúsok. História si to zapamätá.”

Žlto-čierne začali ako z veľkej knihy, keďže prvé body padli po trojkách. Hneď prvé tri pokusy spoza perimetra skončili v koši! Takáto úspešnosť naleje do žíl okamžite novú vlnu pozitívnej energie. Bola to obrovská psychická vzpruha a zrazu sa zdalo, že dievčatá by koše dávali i z bufetu… „Ak vám padnú prvé takéto strely, sebadôvera je razom úplne inde, na maxime. Dievčatá si verili a to tento pozitívny aspekt sa s nimi tiahol až do konca stretnutia. Chcem pochváliť všetky dievčatá. Snažili sa, bojovali, navzájom sa povzbudzovali a hlavne konečne nehrali zbrklo a splašene. Nemali sme už toľko stratených lôpt. Musím ešte vyzdvihnúť Lauriku Mrázovú, lebo podala vynikajúci výkon. Darili sa jej trojkové pokusy, zo šiestich premenila štyri, výborne rozhadzovala lopty na spoluhráčky. Hrala veľmi dobre. Vynikajúci výkon v jej podaní,” zdupľoval kouč CBK. Výkon Lauriky ho až tak nadchol, že jej nedovolil ani odísť z palubovky. Odohrala plnú porciu 40 minút. Rovnako tak i Lucka Kašperanová. 

Dievčatá sa v trojkách utrhli až do tej miery, že spoza oblúka sa trafili aj podkošové hráčky Škvareková s Tomajkovou, pričom pre druhú menovanú to bola vôbec prvá extraligová trojka! „U Naty už dávnejšie pracujeme na trojkovej streľbe, takže pre mňa to až také prekvapenie nie je.”

Víťazstvo nad mestským rivalom potešilo, no Vladimír Karnay sa pozerá trochu ďalej. Po prestávke sa 6. januára predstavíme v Šamoríne. „Ak chceme reálne uvažovať o 5. mieste po základnej časti, potrebujeme vyhrať so Šamorínom. Dúfam, že po prestávke nezabudneme na výkon z tohto stretnutia a v Šamoríne podáme taký výkon, aký si predstavujem,” dodal.