You are currently viewing EXTRALIGA: Historická stovka, jednodňová tabuľka zarámovaná

EXTRALIGA: Historická stovka, jednodňová tabuľka zarámovaná

  • Post author:

Úvodný duel novej extraligovej sezóny priniesol jednoznačné víťazstvo CBK v súboji s trenčianskym nováčikom. Pre žlto-čierne mal tento duel viacero míľnikov.

V extralige zaznamenali prvú stovku, po prvý raz nastrieľali desať trojok za zápas a hlavne sa vyhrievali na čele tabuľky a to tu ešte nebolo a asi ani tak skoro nebude. Taký okamih sa preto sa oplatí zväčniť. „Áno, áno, tabuľka je už zarámovaná. Stihli sme to počas toho jedného dňa,” smiala sa prezidentka CBK Vladimíra Daňková. Naše družstvo bolo na čele iba 24 hodín, pretože v nedeľňajšej dohrávke 1. kola porazili Ružomberčanky UMB Banská Bystrica ešte vyšším rozdielom (105:23).

Stovka má pre kolektív vždy svoje čaro. Už menšie pre samotnú hráčku, ktorá ju strelí. Asi si to uvedomila i Laurika Mrázová, ktorá išla sama na kôš no zákerno-ochotne ešte prihrala Kyre Liašenkovej, ktorá skórovala. Jedna z najlepších asistencií v kariére. Ušetrila tak sebe a aj rodičom… Mimochodom, prvý kôš po stovke zaznamenala práve Laurika Mrázová. „Čo obnáša stovka? Neviem, či to presne môžem povedať… Povedzme, že Kyra prinesie zákusky. A popri nich aj rumové pralinky,” pokračovala v dobrej nálade Vladimíra Daňková a pokračovala. „Trenčianky mi bolo trochu ľúto. Majú veľmi mladý káder. Viem, aké je to pre nováčika. My sme vlani ako nováčik tiež začali podobne, keď sme inkasovali stovku od Young Angels (63:101, pozn.).”

Extraligovú premiéru v drese CBK si odkrútila Emma Kmetoniová, ktorá prestúpila z Popradu. V kolektíve sa rýchlo aklimatizovala, hoci žiadnu z nových spoluhráčok osobne nepoznala. „Dievčatá som poznala iba zo vzájomných zápasov, keď sme hrali proti sebe,” povedala Emma Kmetoniová a na margo samotného súboja poznamenala:

„Výsledok i priebeh zápasu hovoria o jednoznačnej záležitosti. Pred stretnutím sme však nevedeli, čo môžeme čakať od súperiek. Vôbec sme nepoznali trenčianske družstvo. Mladé dievčatá budú hlavne zbierať skúsenosti.”

Emme sa hralo dobre, podobne ako všetkým dievčatám, ktoré postupne dostali možnosť na palubovke. Počas stretnutia si tak mohli vyskúšať aj situácie, ktoré nacvičovali na tréningu. „Bola na to príležitosť. Vyskúšali sme si nejaké obranné veci, podobne tak aj v útoku, aby sme vedeli, v čom sa máme zlepšiť. Skôr to bola ako nejaká príprava na náročnejšie extraligové zápasy. Hralo sa mi celkom dobre, hoci bodov na mojom konte mohlo byť určite viac,” uviedla študentka 2. ročníka Lekárskej fakulty na UPJŠ v Košiciach.

 

CBK KOŠICE – AS TRENČÍN 105:38 (60:15)

CBK: Kašperanová 17/2 (3 trojky), Liašenková 17/2 (3 trojky), Mrázová 14/3 (3 trojky), Kmetoniová 13/3, Nigutová 13/2 (1 trojka), Bačová 8, Čatlošová 8, Krištofová 6/2, Mončeková 5/1, Zahornacká 4/2, Sunitrová, Repková. NAJVIAC BODOV AS: Mihaljevičová 15/1.

TH: 17/23 – 2/2. TROJKY: 10/19 – 2/11. FAULY: 16 – 22. ŠTVRTINY: 30:13, 30:2, 19:2, 26:21.

Štatistika zápasu