You are currently viewing EXTRALIGA: Hendikep pociťuje, no zápasová prax prinesie väčšiu istotu

EXTRALIGA: Hendikep pociťuje, no zápasová prax prinesie väčšiu istotu

  • Post author:

Z dvojice absentujúcich pivotiek Lucka Škvareková – Naty Tomajková sa ako prvá hlásila „do služby” trénerovi Vladimírovi Karnayovi prv menovaná. Najprv nazbierala úvodné minúty za juniorky v Trenčíne, následne už extraligové v Piešťanoch a znova v Trenčíne. Práve po víkendovom stretnutí sme sa s Luckou pozhovárali.

Gratulujeme k víťazstvu i k vážnejšiemu návratu na extraligovú palubovku. Ako sa ti hralo?

„Hralo sa mi dobre. Ako sa mi v rámci možností dalo hrať po dlhšom výpadku.”

Pociťovala si ešte zranený členok?

„Stále ho ešte budem cítiť. Je to aj preto, že sa mi stiahla achilovka po dlhšom ničnerobení. Keď však rozbehám nohu, tak členok je úplne v poriadku.”

V podvedomí si trochu šetrila členok, alebo v zápale boja si nad ním ani nepremýšľala?

„Musím sa priznať, že v niektorých momentoch som sa extrémne nehádzala za loptou, keď som vedela, že tam hrozilo riziko stúpnutia na nohu. Ale inak som nemyslela na členok.”

Odzrkadlil sa dlhší herný výpadok v nerozohranosti, prípadne si pociťovala kondičný dlh či iný hendikep?

„Hendikep určite pociťujem hlavne v sile. Cítim, že som o dosť slabšia. Je tam i kondičný dlh, no ten sa dá ľahko dobehnúť. Zápasová prax mi určite veľmi pomôže, aby som sa čím skôr dostala do formy. Samozrejme, ani streľba nie je zďaleka ideálna, ale časom sa i tá dostane na predchádzajúcu úroveň.”

Bol to iba tvoj druhý extraligový zápas v sezóne. Prvý vážnejší s väčšou minutážou. V predošlom stretnutí v Piešťanoch si odohrala 3:41 min., no stihla si zanamenať i dva body. Teraz v Trenčíne to už bolo 16:33 min., 7 bodov a v rámci nich aj jeden vydarený trojkový pokus. Celkom dobre na pozdvihnutie streleckého sebavedomia.

„Áno, určite. Každý kôš poteší. Pôvodne som nemala hrať v Piešťanoch. Cestovala som tam len ako morálna podpora, no nakoniec som si zahrala. Predtým som však odohrala i 17 minút proti Trenčínu za juniorky. Jedenásť bodov potešilo, no terajších sedem bodov ešte viac. Dobrá psychická vzpruha do ďalších dní.”

V Trenčíne sme nakoniec zvíťazili, ale bolo to trochu utrápené víťazstvo. Mala si trochu inú predstavu o priebehu zápasu?

„Určite sme mali väčšie očakávania od tohto stretnutia a chceli sme podať sebavedomejší výkon, ale nebolo to ono.”

V najbližšom stretnutí doma proti UMB Banská Bystrica by takýto výkon nemusel stačiť.

„To rozhodne. Očakávam, že podáme lepší výkon v tomto stretnutí a jednoznačne si želám víťazstvo. Extraligové zápasy mi už veľmi chýbali, preto sa teším aj na toto stretnutie.”