You are currently viewing EXTRALIGA: Favorit potvrdil papierové predpoklady

EXTRALIGA: Favorit potvrdil papierové predpoklady

V prvom zápase štvrťfinále play-off potvrdila Slávia Banská Bystrica, že je jasným favoritom tejto série. Už v prvej štvrtine si domáce vypracovali 24-bodový náskok a ten postupne narastal. Domáce – posilnené o skúsenú reprezentantku Žofiu Hruščákovú – napokon jasnú prevahu pretavili do jednoznačného výsledku.

SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 107:47 (58:15)

BODY CBK: Lukáčiková 14, Kašperánová 13, Škvareková 7, Krištofová 6, Sunitrová 3, Nigutová a Šoltésová po 2. ŠTVRTINY: 35:11, 23:4, 28:11, 21:21.

Naše družstvo nastúpilo na tento zápas v základnej zostave Lukáčiková, Kašperanová, Krištofová, Škvareková a Tomajková. Naše dievčatá po celkom dobrom úvode stále viac podliehali tvrdej a nekompromisnej obrane domáceho družstva. Domáce dievčatá fyzicky aj rýchlostne veľmi dobre pripravené bránili nátlakovo po celej ploche ihriska a nútili naše subtílnejšie hráčky robiť chyby, z ktorých následne dávali ľahké body. V tejto štvrtine sme urobili 14 nevynútených chýb (strát) a to často tak, že rozohrávačky sa nechávali zatlačiť k postrannej čiare, kde došlo k ich zdvojeniu a následnej strate lopty. Iným prípadom bola pomalá prihrávka, ktorá často smerovala na tesne bránenú hráčku, takže ju nedokázala prijať. Prizvukovali sme, že toto sa dá úspešne prekonať rýchlym prechodom cez stred, s clonou spoluhráčky, alebo rýchlou prihrávkou hráčke do behu. K tomu je ale nutné, aby sa hráčky vedeli aktívne uvoľniť do voľného priestoru a odpútať sa od protihráčky, čo nám nefungovalo. V druhej štvrtine sme zase urobili 11 úplne zbytočných a nevynútených strát, ktoré často pramenili z nesústredenosti či nevhodným riešením situácie. Keďže po polčase bolo jasné ako sa zápas skončí, dostávali na našej strane stále viac priestoru všetky prítomné hráčky a tretia štvrtina (ďalších 11 strát) len potvrdila trend, v akom zápas prebiehal. Predsa len sme v tejto štvrtine dokázali niekoľkokrát prekonať dôraznú obranu domáceho družstva. Posledná štvrtina bola z našej strany najlepšia (len 5 strát) a nedá sa povedať, že by súper niečo vypustil, takže nakoniec po vyrovnanej štvrtine 21:21 sme celkovo dosiahli podobný výsledok ako naposledy u tohto súpera.