You are currently viewing EXTRALIGA: Druhoštvrtinový kolaps rozleptal nádeje

EXTRALIGA: Druhoštvrtinový kolaps rozleptal nádeje

  • Post author:

Pre 21-ročnú Timeu Čatlošovú bol zápas proti Young Angels špecifický, keďže je odchovankyňou tohto klubu a v CBK pôsobí druhú sezónu. Študentka na Prešovskej univerzite sa proti bývalým spoluhráčkam vypla k výbornému výkonu.

 

Timea, zatiaľ najlepší tvoj zápas v tejto sezóne?

„Myslím si, že áno. Nepozerám sa však na svoj osobný výkon, ale na čo najlepší výkon družstva.”

Ale 14 bodov určite potešilo.

„Samozrejme. Som veľmi rada, že mi dal tréner dôveru na väčšiu minutáž a mohla som tak potiahnuť družstvo v tomto zápase.”

V 1. kole sme v rovnakej hale podľahli anjelkám o 38 bodov. Teraz to vyzeralo omnoho lepšie a nielen, čo sa týka výsledku. Vnímali ste to tak aj vy hráčky priamo na palubovke?

„Dovolím si povedať, že sme sa ako nováčik súťaže trochu otriasli a postupne absolvujeme lepšie a lepšie zápasy. Síce víťazstiev nepribúda, no herne sme sa určite zlepšili. Verím, že progres sa postupne ukáže už v najbližších stretnutiach.”

Ak by sme nezainteresovanému človeku povedali, že družstvo počas stretnutia vyhralo dve štvrtiny, no nakoniec prehralo o 21 bodov, tak by asi celkom nechápal… Po skvelej prvej štvrtine 20:18, nastal v druhej doslova kolaps a výbuch 8:31. Čo sa stalo?

„Druhá štvrtina rozhodla o osude zápasu. Úplne sme stratili kontrolu nad stretnutím. Robili sme zbytočné chyby, po ktorých vznikali prečíslenia, keď dve hosťujúce hráčky unikali samé na kôš. Hráčky Young Angels si v tejto fáze stretnutia robili doslova, čo chceli. Hosťujúce hráčky začali hrať rýchlejšie, začali posielať dlhé prihrávky dopredu a chceli nás fyzicky unaviť, keďže naša kondícia nie je na takej úrovni ako ich. To sa im darilo. Navyše mali dobrú úspešnosť streľby. My sme si vybrali hluchú fázu zápasu.”

Vrátiť sa pri 21-bodovej strate späť do zápasu by bolo nad sily aj skúsenejšieho družstva.

„Súhlasím. Takýto vybudovaný náskok je ťažké doháňať. Určitým pozitívom je, že druhý polčas sa už skončil nerozhodne.”

Zápas sa vysielal v priamom televíznom prenose. Nová skúsenosť. Ako ste ju vnímali?

„Bola to moja premiéra, čo sa týka televízneho prenosu. Nejako som to však nevnímala. Rovnako tak ani rozhovory, ktoré som dávala už i v minulosti po EGBL. Každopádne viacero známych sledovalo zápas cez televízne obrazovky. Iní nás však prišli povzbudiť aj priamo do haly.”