You are currently viewing EXTRALIGA: Dresy od A4ky, logo od Maroša a stránka od Janka

EXTRALIGA: Dresy od A4ky, logo od Maroša a stránka od Janka

  • Post author:

CBK Košice ide podľa Mareka Daňka do prelomovej sezóny vynovený po všetkých stránkach a s vykrytým rozpočtom.

 

Vstup CBK Košice do najvyššej súťaže basketbalistiek si vyžiadal i novú manažérsku pozíciu. Tej sa chopil Marek Daňko. Druhým manažérom CBK je Ján Bača. Hoci prv menovaný je vedený pri seniorských extraligistkách a druhý pri mládeži, v skutočnosti sa ich práca navzájom prelína a úzko spolupracujú.

 

Do štartu extraligy zostávajú doslova hodiny a s Marekom Daňkom sme sa pozhovárali o tom, čo všetko predchádzalo tomu, aby družstvo žien mohlo v sobotu vybehnúť na extraligovú palubovku.

„Určite je to pre mňa veľká zmena a väčšia zodpovednosť. Doteraz som vypomáhal klubu z pozície rodiča. Napokon, nebol som jediný. Ruku k dielu vedeli priložiť viacerí rodičia. Určite mi však uplynulé roky pomohli získať aké-také ostrohy, ktoré teraz môžem využiť. Všeobecne sa o CBK vie, že je to rodinný klub, do ktorého som tiež zakomponovaný, takže mi je dostatočne známa filozofia i vízia. Páči sa mi práca s mládežou i to, akým smerom sa klub uberá. Keď sme sa rozhodli, že úspechy z mládežníckych kategórii pretavíme do ženskej extraligy, tak prišla možnosť sa ešte viac zaangažovať v práci pre klub. Priznám sa, že osobne som nemal ambície stať sa manažérom CBK. Prišlo to znenazdajky,” uviedol Marek Daňko, ktorý vyzdvihol aj obrovský vklad manželky Vladimíry, ktorá je nielen šéfkou klubu, ale pomáha i na trénerskej pozícii. Postupne začal počas leta zabezpečovať veci potrebné pre vstup žien na extraligovú scénu. Netají, že táto práca ho úplne pohltila a aj ho napĺňa. „Baví ma a popri práci sa jej venujem niekoľko hodín denne.”

Vstup do extraligy je svojím spôsobom z pohľadu CBK prelomový. Pochopiteľne, tento aspekt sa prejavil i pri zháňaní financií. Zahrať si extraligu je síce pekná vec, no mať vyrovnaný rozpočet na celý ročník, je ešte krajšia realita. V novodobej histórii tak podľa Mareka Daňka bude klub pracovať s doteraz najvyšším rozpočtom. „Aké-také skúsenosti so zháňaním sponzorov a financií máme už z minulosti pri mládežníckych kategóriách. Keď vo vzduchu začalo rezonovať slovo extraliga, tak musím priznať, že i sponzori spozorneli a postavili sa k tomu vážnejšie. Je pravda, že v súčasnosti pri vojnovom konflikte na Ukrajine a obrovských problémoch s energiami – keď všetky firmy šetria a škrtia, kde môžu – je veľmi náročné nájsť sponzorov a finančné prostriedky. O to viac sme spokojní, že pri skromných podmienkach, v ktorých sa pohybujeme, sa nám podarilo vykryť sezónu. Je zabezpečená. Samozrejme, zostáva veriť, že po prelome rokov sa svet nezblázni. Všetko závisí od toho, ako sa budú vyvíjať ceny. Veríme, že nenastane žiaden drastický kolaps.”

Už sme spomínali, že počas leta prešiel klub výraznou obmenou. Na svete je nová webová stránka, nové logo a nové dresy i celkové materiálno-technické vybavenie. „Za webovú stránku si zaslúži absolutórium Janko Bača. Venoval sa jej po večeroch niekoľko dní a strávil pri nej desiatky hodín. Čo sa týka loga, tak asi viacerých prekvapím, ale je za ním Maroš Kováčik, ktorého obe dcéry sú hráčkami CBK. Známy basketbalový tréner, reprezentačný kouč poľských žien a na klubovej úrovni mužov Gliwíc, sa s touto myšlienkou pohrával dlhší čas počas svojho pobytu na Slovensku. Raz ma zavolal a predostrel mi niekoľko svojich návrhov. Ja som ich ukázal manželke i ďalším ľuďom v klube a rýchlo sme sa zhodli na finálnom návrhu. Čo sa týka dresov, tak tie sú od prešovského výrobcu A4ka. Mimochodom, oblieka aj basketbalistov Lučenca a Levíc,” vysvetlil Marek Daňko.

Manažér CBK je spokojný aj s prípravným obdobím, počas ktorého extraligový celok odohral medzinárodné zápasy. „Podarilo sa nám zabezpečiť šesť stretnutí. Štyri sme odohrali v Poľsku a dva s maďarským Miškovcom. Dvojzápas s Wislou Krakov nám pomohol zabezpečiť práve Maroš Kováčik. Myslím si, že dievčatá mohli odohrať kvalitné súboje. Teraz je už len na nich, aby ich pretavili do extraligových súbojov,” dodal Marek Daňko.

Ako je známe, naša domovská hala na Juhoslovanskej ulici nevyhovuje požadovaným štandardom, domáce stretnutia preto budeme hrať v Šaci. Dôležitá informácia pre fanúšikov je, že vstup na ne je zdarma.