You are currently viewing EXTRALIGA: Dramatický víkend potvrdil naše 6. miesto v dlhodobej súťaži

EXTRALIGA: Dramatický víkend potvrdil naše 6. miesto v dlhodobej súťaži

• Post author:

Naše basketbalistky odohrali cez víkend dva ťažké a nie veľmi pekné zápasy, lebo tak sa to vyvinulo po snehovej kalamite a to s tým istým súperom, ktorý nám veľmi nesedí. V sobotu sme odohrali v Poprade stretnutie, ktoré malo byť posledným zápasom nadstavbovej časti, avšak v nedeľu sa musel ešte dohrávať odložený zápas zo začiatku februára. Dvojzápas ukázal, že toto lepšie vyhovovalo Popradu, ktorý prišiel do Košíc so sebavedomím po zápase, ktorý v sobotu s nami vyhral. Išlo o to, že kto vyhrá v poslednom zápase skončí po nadstavbovej časti na 6. mieste, čo by pred začiatkom súťaže od nášho mladého družstva málokto očakával. Podarilo sa.

BAM POPRAD – CBK KOŠICE 71:63 (32:39)

BODY CBK: Kašperanová 21, Lukáčiková 11, Tomajková 8, Krištofová a Nigutová po 7, Liašenková 6, Zahornácka 3.

ŠTVRTINY: 18:23, 14:16, 21:11, 18:13.

Tento zápas sme začali celkom dobre, základná päťka Lukáčiková, Nigutová, Krištofová, Kašperánová a Tomajková dokázala odpovedať  na úspešné zakončenia domácich, takže sme štvrtinu vyhrali. Druhú sme začali zle, strácali sme lopty, dovolili Kmetóniovej, aby získavala lopty pod vlastným, ale hlavne pod našim košom. Výsledkom bolo, že sme prvých päť minút nedali ani bod a namiesto toho, aby sme získali rozhodujúci náskok, domáce hráčky sa stále držali. Nám sa predsa len podarilo prelomiť vývoj v tejto štvrtine, takže aj túto sme vyhrali a po polčase viedli v dobre rozohranom zápase o 7 bodov. Po prestávke naše hráčky neboli dosť koncentrované, nechali vyniknúť Kmetóniovú, ktorá pod naším košom doskočila 12 lôpt, čím pripravovala pre svoje spoluhráčky priestor na druhú či tretiu šancu na zakončenie (domácich 50 doskokov oproti našim 30 bolo trocha veľa). Domáca kapitánka Drobná sa presadzovala spod koša, kde sme sa jej rozostupovali a Lysová bola úspešná z diaľky (štyri úspešné trojky o dosku sú naozaj raritou). Naopak, my sme za sedem minút dokázali dať iba jeden koš, takže sme tento úsek prehrali 2:11 a celú štvrtinu o 10 bodov… Poslednú štvrtina sme sa stále nevedeli vymaniť z akéhosi kŕča, nepomohli ani striedania, ani oddychové časy a domáce už zápas dotiahli do víťazného konca.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 57:49 (28:25)

BODY CBK: Nigutová 16, Kašperanová 15 (8 doskokov), Lukáčiková 8, Tomajková 7 (14 doskokov), Čatlošová 5 (11 doskokov), Krištofová 4, Liašenková 2.

ŠTVRTINY: 11:7, 17:18, 16:17, 13:7.

Práve tento zápas bol pre nás ťažší, lebo dievčatá z Popradu po sobotňajšej výhre hýrili sebavedomím. Dávali to najavo hlasnými pokrikmi a vzájomným povzbudzovaním sa. Naše dievčatá pôsobili trocha utiahnuto, ale ukázalo sa, že zdanie niekedy klame. 6lto-čierne išli na palubovku s podstatne väčším odhodlaním vrátiť požičané a vedeli, že musia čo najviac eliminovať tri hráčky –  Drobnú, Lysovú a Kmetóniovú – ktoré ťahajú Poprad v každom zápase.  V základnej zostave došlo k jednej zmene a tá nastúpila v zložení Lukáčiková, Kašperánová, Krištofová, Tomajková a Čatlošová. Výrazne dôraznejšie a agresívnejšie sme hrali v obrane, obe vysoké hráčky doskočili 25 lôpt, čo bolo výborné a Krištofová dokázala ubrániť Drobnú tak, že v tejto štvrtine nedala ani bod. Naše dievčatá už dokázali v obrane lepšie spolupracovať, pred súperkami neustupovali, dokázali pristupovať k sebe pri vniku súperiek, úspešne zdvojovali a dokázali ubrániť aj streľbu zdiaľky (Lysová iba 2 body). Zápas sa ale vyvíjal ako na hojdačke. Keď sme získali náskok 6-7 bodov, súperky s nami dokázali držať krok. O všetkom rozhodli posledné tri minúty a naša vôľa. Zabrala Nigutová a Kašperanová konečne trafila prvú trojku po šiestich pokusoch. Zrazu sme viedli o 6 bodov a zápas proti tomuto nepríjemnému súperovi sme už nepustili z rúk.