You are currently viewing EXTRALIGA: Doskoky potešili, streľba nesedí, minúty ju zaskočili

EXTRALIGA: Doskoky potešili, streľba nesedí, minúty ju zaskočili

  • Post author:

Vystúpenie hráčok CBK na Liptove nebolo dvakrát vydarené. Najvyššia prehra v kombinácii s najmenším počtom bodov v zápase nie je práve to, na čo by sme dvakrát radi spomínali. Ak by však po tomto stretnutí platilo, že všetko zlé je na niečo dobré a naplno by sa to prejavilo už v najbližšom stretnutí proti Popradu, vôbec by sme nič nenamietali. Myslí si to v rozhovore aj Lucka Škvareková.

 

Na Liptove ste sa celkom kvalitne vytrápili. Kde hľadať príčiny doteraz najvyššej prehry v sezóne?

„Veru, bolo to jedno trápenie z našej strany. V útoku sme strácali veľmi veľa lôpt. Ružomberok hral vynikajúco v obrane. Len veľmi ťažko sme sa cez ňu vedeli dostať, respektíve aj úspešne zakončiť. Chyby sme však robili aj v prihrávkach, prenášaní lôpt či v podkošovej činnosti. Celkove sme zaostávali vo viacerých činnostiach.”

Druhým neslávnym rekordom CBK v extralige je najnižší počet strelených bodov.

„Takýto rekord nás určite neteší. Všetko sa to odvíjalo od veľmi dobrej obrany Ružomberka. Domáce na nás dosť pritlačili a asi sme boli až veľmi vystrašené pri tvrdej a tesnej obrane. Ani sme poriadne nevedeli, ako na ňu zareagovať.”

Zdá sa však, že tebe osobne sa darí čoraz viac na palubovke. Deväť bodov v zápase i 8 doskokov sú zatiaľ tvoje extraligové maximá za zápas.

„S tými bodmi to však nie je celkom pravda. Oficiálne pri mojom mene síce figuruje deväť bodov, no treba uviesť na pravú mieru, že mi prirátali aj body Naty Tomajkovej, ktorá podľa oficiálnych štatistík dala 4 body. Neviem, ako sa to stalo, no mne prirátali jej 4 body. Správne malo byť, že ja som dala päť bodov a Naty osem.”

Doskoky sedia, či aj pri nich bol úlet v štatistikách?

„Myslím si, že tie sedia. Nerátala som ich síce, no oficiálny údaj by mal byť pravdivý – Naty mala 14 doskokov, ja 8. Chyba bola len pri zaznamenaných bodoch.”

Takže v tomto prípade platí, že to je tvoje maximum za zápas, ktoré si si vylepšila z predchádzajúceho stretnutia, v ktorom si zaznamenal šesť doskokov.

„Asi áno. Teší ma, že sa po krôčiku zlepšujem v tejto činnosti, no mrzí ma streľba. Určite by som sa mohlo viac zlepšiť v zakončení. V Ružomberku som mala veľa pokusov na kôš, no úspešnosť bola slabá. Verím, že v ďalších zápasoch nastane aj v tejto činnosti progres.”

Asi najviac však do očí udrela štatistika odohraných minút. Do zápasu na Liptove si iba raz prekročila 20-minútovú hranicu. Za predchádzajúce kolá si mala priemer 13 minút na zápas a proti Ružomberku si zrazu odohrala 30 minút! To už je pekná porcia, čo ty na to?

„To veru áno. Vôbec som nečakala, že by som mohla odohrať toľko minút. V najvyššej súťaži som ešte nebola tak vyťažená. Ďalšia cenná skúsenosť.”

Keby ste pokračovali v doterajších intenciách, že v každom druhom zápase zahráte dobre a naopak, v každom druhom si vyberiete slabšiu chvíľku, tak je tu určitý prísľub pred azda najdôležitejším vystúpením v sezóne, ktorým je najbližší domáci zápas s Popradom. Tvoj názor?

„Tak podľa toho by nám mohol vyjsť… Všetka príprava smeruje už len na tento zápas. Pre nás je to veľmi dôležitý súboj. Pevne verím, že na ihrisku ukážeme, že máme na Popradčanky. Keď všetky na palubovke odovzdáme maximum, mohli by sme potešiť fanúšikov.”