You are currently viewing EXTRALIGA: Dobrý výkon proti majstrovi

EXTRALIGA: Dobrý výkon proti majstrovi

V sobotu hral majster z Piešťan na našej palubovke a naše ženy podali v tomto zápase dobrý výkon, doteraz asi najlepší proti tomuto súperovi. A to sme sa museli vysporiadať s absenciou Tomajkovej, ktorá v týždni „chytila výron”. V zápase, v ktorom za hostky nastúpili Jurčenková (14 bodov, 12 doskokov) a Moravčíková (15 bodov, 11 doskokov), to bola dosť citeľná strata. Veď v útočnom doskoku súperky pod naším košom doskočili 16 lôpt (oproti našim 7). Zaujímavý bol aj počet nevynútených strát. Hostky mali iba osem v celom zápase a na našej strane ich bolo až 20.

CBK KOŠICE – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY PIEŠŤANY 62:89 (32:46)

CBK: Kašperanová 20/2 (4 trojky, 11 doskokov), Mončeková 12/4 (6 asistencii), Ritochová 11/5, Nigutová 9/2 (1 trojka, 5 asistencií), Mrázová 5 (1 trojka), Čatlošová 3/1, Škvareková 2, Krištofová, Liašenková.

NAJVIAC BODOV PIEŠŤAN: Stašová 19 (3 trojky). TH: 14/23 – 4/7. TROJKY: 6/14 – 9/26. FAULY: 11 – 18. ŠTVRTINY: 21:21, 11:25, 14:19, 16:24.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Nigutová,  Kašperanová, Krištofová, Škvareková a Mončeková. Ak niekto prišiel do haly po prvej štvrtine, musel byť prekvapený, keď na tabuli svietil stav 21:21… Hrali sme naozaj dobre, darila sa nám aj streľba z diaľky. Kašperanová premenila všetky svoje tri trojkové  pokusy a pridala aj dve dvojky. Toto prinútilo lavičku hostí reagovať tak, že hráčky, ktoré dostali za úlohu brániť našu líderku – postupne Herminjardová a Kraislová – jej už nedávali skoro žiadny priestor. V druhej štvrtine dokonca tak, že nedala ani bod. V našom družstve sa dostali na palubovku postupne Mrázová, Liašenková, Ritochová a Čatlošová a výraznejší bodový zápis mala Ritochová. Kvalita súperiek, o víťazstve ktorých nemohol pochybovať nik, sa naplno prejavila v druhej štvrtine, v ktorej využili nielen výškovú a hmotnostnú prevahu, ale aj umnú hru  dirigentky Stašovej a vyhrali ju o 14 bodov. Škoda, že nám nepadli niektoré nádejné podkošové pokusy, lebo rozdiel nemusel byť taký výrazný, pretože naše dievčatá sa naozaj snažili.

Tretia štvrtina ukázala z našej strany znova dobrý výkon, stále sme udržiavali stratu okolo dvadsať bodov, čo bolo naozaj dobré. S úradujúcim majstrom sme hrali celkom dobrú a vyrovnanú partiu. Pred štvrtou štvrtinou bolo jasné, že v tomto poslednom zápase  základnej časti asi dosiahneme najlepší výsledok zo vzájomných zápasov, a ak by sme boli úspešnejší v premieňaní trestných hodov (z 23 iba 14), mohol byť ešte trocha lepší. Naša prehra o 27 bodov v tomto zápase je tak veľmi prijateľná a dievčatá môžu mať zo svojho výkonu dobrý pocit.