You are currently viewing EXTRALIGA: Dievčatá si to neuvedomujú. Až, keď sa postavia pred mikrofóny a kamery, tvrdí prezidentka CBK

EXTRALIGA: Dievčatá si to neuvedomujú. Až, keď sa postavia pred mikrofóny a kamery, tvrdí prezidentka CBK

  • Post author:

Miroslav Dirga sa po mesiaci vrátil z nemocnice a v Šaci chce vyskúšať zocelené srdiečko.

 

Extraligová premiéra CBK Košice sa nezadržateľne blíži. Je síce pravda, že CBK už medzi elitou figuroval v minulých rokoch, no bolo to v spojení s Cassoviou. Tentoraz pôjde o samostatný projekt a všetci v klube sa už tešia na najbližšiu sobotu.

„Priznám sa, že ja osobne ani nestíham byť nervózna pred blížiacim sa začiatkom extraligovej sezóny. Samozrejme, určitú nervozitu je cítiť, ale tá pramení skôr z očakávania, ako dopadne vstup družstva do súťaže. Dievčatá sa už veľmi tešia na prvé vystúpenie,” priznala prezidentka CBK Vladimíra Daňková, ktorá sa cez leto veru nenudila. Hektiku v súvislosti s extraligou bolo cítiť na každom fronte. Niektoré zmeny si fanúšik nevšimne, respektíve o nich ani nevie, iné mu udrú do oči okamžite. Ako už bolo avizované CBK vstupuje do nového ročníka s novým logom i s novou webovou stránkou a ženský kolektív aj v novučičkých dresoch. „Veľká vďaka všetkým, ktorí sa na tom podieľali, najmä Marekovi Daňkovi a Jankovi Bačovi. Mali sme čo robiť celé prázdniny. Tým, že sme nováčik súťaže, museli sme dokladovať množstvo vecí pre SBA a spoločnosť Niké. Po prvý raz sa tak stalo, že sústredenie neabsolvovalo ani jedno z družstiev. Všetky sa pripravovali v domácich podmienkach. Na druhej strane jednotlivé kategórie majú za sebou dostatok prípravných zápasov.”

Aké sú očakávania šéfky klubu pred štartom nového ročníka? „Sme realisti. Vieme, aké je sila extraligových družstiev a taktiež vieme, aká je sila nášho tímu. Dievčatám som povedala, že chcem od nich, aby na palubovke predviedli výkony, za ktoré sa nebudú hanbiť ony samé, a za ktoré sa nebude hanbiť ani klub. Či sa zápas vyhrá alebo prehrá, je druhá vec. Chceme však predvádzať výkony za ktoré sa nebudeme hanbiť.”

Pre väčšinu dievčat CBK, najmä pre tie, ktoré sú vekom juniorky s ročníkom narodenia 2004 a 2005, to bude doslova krst ohňom. Čoskoro sa už v súvislosti s nimi bude hovoriť ako o extraligových hráčkach. „Myslím si, že si to ešte vôbec neuvedomujú. Dôjde im to, keď sa postavia pred mikrofóny a kamery, začnú poskytovať prvé rozhovory a budú o sebe čítať prvé články. V prípravných zápasoch však už pochopili, že sila, rýchlosť a agresivita sú trochu inde než boli doteraz zvyknuté. Pevne verím, že postupom času naberú dievčatá iné smerovanie hry ako to bolo doteraz.”

Premiéry nováčika sa už nevie dočkať aj nestor klubu a jeho spoluzakladateľ Miroslav Dirga, ktorý je už neodmysliteľnou dlhoročnou dušou klubu. V minulých týždňoch však všetkých vystrašil, zvlášť svojich najbližších. A keď sme už spomínali hektický prázdninový program predstaviteľov klubu, tak do jeho rámca zapadli aj obavy o život nášho trénera a otca prezidentky klubu. „Operácia srdca sa vydarila a otec sa po mesiaci vrátil domov. Práve teraz v stredu sme ho priviezli z nemocnice. S úsmevom som ho podpichla: Oci, ty vieš, kedy sa vybrať ‚oddychovať‘ do nemocnice, v najťažšom mesiaci v roku. Samozrejme, zdravie je prvoradé. Touto cestou by som sa chcela veľmi pekne poďakovať pánovi primárovi Kliniky srdcovej chirurgie VÚSCH doktorovi Petrovi Šafárovi, ktorý operoval otca.”

Po náročných dňoch by mal Miroslav Dirga doma rehabilitovať. Obsedí však v sobotu doma? Nebude ho to ťahať do Šace, aby vyskúšal zocelenosť srdiečka? „Je pripravený ísť v sobotu na extraligový zápas. Nechce ani počuť o tom, že nepôjde do Šace. Cíti sa dobre, tak uvidíme. Ale asi ťažko ho odhovorím, aby nešiel,” usmiala sa Vladimíra Daňková.