You are currently viewing EXTRALIGA: Derby sme tentoraz nezvládli

EXTRALIGA: Derby sme tentoraz nezvládli

  • Post author:

Na zápas s YA nastúpili naše dievčatá v dosť oklieštenej zostave, prakticky s jednou rozohrávačkou, bez Krištofovej, Nigutovej, Škvarekovej (dlhodobo absentujúcej Tomajkovej) a s viacerými hráčkami, ktoré neboli zdravotne v poriadku. To sa na palubovke, na ktorej síce hrávame domáce zápasy, ale doma sú tu YA  ktoré na nej trénuju, prejavilo hlavne v našej slabšej streľbe, ale aj v obrannej hre.

CBK Košice – YOUNG ANGELS KOŠICE 51:103 (25:53)

CBK: Liašenková 17/3, Kašperanová 13/5, Čatlošová 10/2 (7 doskokov), Mončeková 5/1 (9 doskokov), Záhornacká 4, Mrázová 2, Kmetoniová, Bačová, Drimáková. NAJVIAC BODOV YA: Leidelová 24/2 (2 trojky). TH: 11/15 – 9/10, TROJKY: 0/14 – 10/27, FAULY: 13 – 12. ŠTVRTINY: 12:33, 13:20, 15:27, 11:23.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Mrázová, Liašenková, Kašperanová, Mončeková a Kmetoniová. Už prvá štvrtina bola jasne v réžii YA. Prehrali sme ju o 21 bodov. Priebeh druhej štvrtiny bol oveľa vyrovnanejší, naše dievčatá celkom dobre bránili, ale  problémy sme mali so všetkými tromi americkými posilami na strane súpera. Trio súpera Littlefiendová, Leidelová, Kingová nám dalo  v tomto zápase spolu 50 bodov a doskočilo celkovo 27 lôpt (celé naše družstvo v zápase 32…) a bolo rozhodujúcim faktorom pri víťazstve hosťujúceho družstva i zvýšenej sebadôvere ich spoluhráčok v zápase.

V druhom polčase nám tretia štvrtina dosť ušla a to hlavne preto, že súperky mali dosť priestoru na voľné strely a nám sa naopak veľmi strelecky nedarilo. Dievčatá sa snažili, boli aj šance ale nešlo to tak, ako by sme chceli, čo nás dosť deptalo. Pre porovnanie úspešnosti streľby – hostky z 24 trojkových pokusov premenili 10 a mali 68% úspešnosť dvojkových pokusov a 57% spod koša. Naopak, naše družstvo zo 14 trojkových pokusov nedalo ani jeden, dvojková streľba nášho družstva bola na úrovni 38% a spod koša 37%. Jedine Liašenková dokázala premeniť zo siedmich pokusov za dva body všetky svoje pokusy, čo bola jedno z mála našich pozitív v tomto stretnutí. Teraz je potrebné, aby sa naše dievčatá dali do poriadku hlavne zdravotne a mohli v najbližšom domácom zápase nastúpiť v čo najsilnejšej možnej zostave.

LADISLAV JANOŠOV, tréner

Štatistika zápasu