You are currently viewing EXTRALIGA: Bravó dievčatá, vyrovnali sme sériu!
BAM Poprad vs CBK Košice

EXTRALIGA: Bravó dievčatá, vyrovnali sme sériu!

Po našej domácej prehre nebola cesta do Popradu jednoduchá, pretože viac ako prehra, rezonoval náš nevýrazný výkon. Všetko tak hralo v prospech domáceho družstva. Všetko, okrem našich basketbalistiek, ktoré mali na vec iný názor a ten pretavili aj do svojho výkonu na ihrisku. V búrlivej atmosfére pred hlučným  popradským publikom a hŕstkou našich priaznivcov sa nám podarilo zápas vyhrať a o všetkom rozhodne sobotňajší zápas. Naše družstvo od začiatku držalo pokope, dievčatá si navzájom fandili a táto súdržnosť bola citeľná a rozhodujúca.

BAM POPRAD – CBK KOŠICE 64:66 (30:36)

BODY CBK: Kašperanová 27, Krištofová 20, Lukáčiková 9, Liašenková 4, Tomajková 2 (13 doskokov), Čatlošová 2, Drimáková 2. ŠTVRTINY: 18:17, 12:19, 16:20, 18:10.

Ženy CBK nastúpili na zápas oveľa koncentrovanejšie a s väčším odhodlaním v tejto základnej zostave: Lukáčiková, Nigutová, Krištofová, Kašperanová a Tomajková. Hlavným cieľom bolo brániť oveľa lepšie ako v sobotňajšom zápase. Hlavne streľbu z väčšej vzdialenosti – domáce nám z 10 pokusov dali 3 trojky. Niečo dali aj spod koša, takže štvrtinu vyhrali o bod. V druhej štvrtine sme dokázali zlepšiť obrannú činnosť a ubrániť ich najlepšiu hráčku  Drobnú na 5 bodov. Začali sme presadzovať aj v útoku, v ktorom sa ku Kašperanovej strelecky výrazne pridala aj Krištofová. Obe pritom boli platné aj v obrane a svoje si plnila aj Lukáčiková.  Výsledkom nášho celkového zlepšenia bola výhra v druhej štvrtine a šesťbodové vedenie po polčase.

Po prestávke sme pokračovali v solídnom výkone, dievčatá zaberali naplno v obrane a darilo sa nám aj zakončenie. V 6. minúte tretej štvrtiny sme tak viedli o 14 bodov (50:36), mali sme navrch, ale domáce hráčky sa nevzdávali. Zabrali a posledné štyri minúty vyhrali pomerom 10:5, takže pred poslednou časťou hry sme viedli o desať bodov. Bolo jasné, že domáce družstvo bude bojovať tak, aby rozhodlo túto sériu na domácej palubovke a to sa v plnej miere potvrdilo. Ich najlepšiu hráčku Drobnú sme síce ubránili na jednom bode v tejto štvrtine, ale hneď na začiatku nám dali Kmetoniová a Vyšňová dve trojky. Skórovali všetky ich hráčky, ktoré boli na ihrisku… To nám trocha brnkalo na nervy a náš náskok sa pomaly zmenšoval. My sme k tomu pomohli v nervóznej koncovke aj tým, že sme nepremenili tri trestné hody (celkovo sme nedali 8). Súperovi sme doslova pomohli niekoľkými nepresnými prihrávkami a v určitom momente sme stratili lopty aj neskorou reakciou. V poslednej minúte zápasu domáce dotiahli na rozdiel jedného bodu 62:63 a mali tromfy v rukách, ale pod našim košom taktiež stratili loptu. Vtedy Kašperanová, ktorá bola za trojkovou čiarou vyše metra, vystrelila a dala čistý koš, domáce ešte stačili dať dvojku a bol koniec!