You are currently viewing EXTRALIGA: Bolo jej ľúto skončiť s basketbalom a naposledy by skórovala azda i z bufetu

EXTRALIGA: Bolo jej ľúto skončiť s basketbalom a naposledy by skórovala azda i z bufetu

  • Post author:

Najprv sa musíme ospravedlniť našim hráčkam. Po úvodnom zápase proti AS Trenčín a pred nedeľňajšou dohrávkou Ružomberok – UMB Banská Bystrica sme tvrdili, že jednodňovú tabuľku, keď bol CBK na čele extraligovej tabuľky, bude potrebné zarámovať, pretože to tu ešte nebolo a asi ani tak skoro nebude. Mýlili sme sa, lebo po víťazstve v 2. kole nad UMB sa naše basketbalistky dostali znova na čelo tabuľky.

Po vydarenom začiatku na nás budú čakať oveľa náročnejšie skúšky. Práve v nich sa tréneri budú spoliehať aj na jednu z nových tvárí v tíme CBK Alexandru Mončekovú, ktorá v lete pribudla do kádra zo susedného TYDAMU Košice. „Koncom minulej sezóny ma oslovilo vedenie CBK. Vtedy som hrala I. ligu za TYDAM a po Final Four sa ma funkcionári spýtali, či by som nechcela ísť do vyššej súťaže a zahrať si extraligu. Najprv som odmietla. Nechcela som ísť do extraligy, lebo som si neverila. Pomyslela som si, že popri pracovných povinnostiach to už ani nebudem stíhať. Lenže neskôr sa TYDAM odhlásil z I. ligy a mne bolo ľúto úplne zanechať basketbal, tak som si povedala, že to ešte skúsim, a tak skúšam,” opísala svoj príchod do CBK Alex Mončeková. A treba dodať, že zatiaľ skúša dobre. Sama však priznáva, že uvidí, ako to pôjde ďalej.

V kolektíve veľa dievčat nepoznala. „Väčšinu som naozaj nepoznala, lebo v tíme je dosť mladých dievčat, proti ktorým som ani nehrala. Osobne som poznala iba ‚Mici‘ Krištofovú a Lucku Kašperanovú. S ostatnými dievčatami som sa spoznala po mojom príchode,” vysvetlila 26-ročná posila.

Ostrú premiéri si okrútila v úvodnom kole proti AS Trenčín. Napriek tomu, že proti nováčikovi sme zaznamenali historickú stovku v extralige, Alex osobne až tak zápas nevyšiel. Na svojom konte mala iba päť bodov. „V tomto stretnutí sa mi veľmi v útoku nedarilo. Na druhej strane som ani nemala toľko streleckých príležitostí ako v druhom zápase,” priznala Alex Mončeková.

Vraví sa, že každý zápas je iný a platí to aj v jej prípade. Na ďalší duel vycestovali žlto-čierne do Banskej Bystrice na palubovku UMB a Alex bola na neudržanie. Obrazne povedané, keby vystrelila z bufetu, tak dá kôš… „Mala som aj neuveriteľné šťastie. Padlo mi takmer všetko čo som vyslala na kôš.”

Jej slová potvrdzujú aj štatistiky z tohto zápasu. Za dva body mala 14 pokusov a v koši skončilo 12! Málo vídaná 85-percentná úspešnosť streľby. Z troch trestných hodov premenila dva. Konto UMB zaťažila 26 bodmi. „V extralige som určite nedala viac bodov za zápas. Pritom vôbec nič nenasvedčovalo takej bodovej erupcii. Vôbec som sa necítila nejako zvlášť nabudená na strelecký koncert. Skôr naopak, cítila som sa trochu unavená, lebo predpoludním som ešte mala pracovné povinnosti. Celkom pekne som sa chytila v prvej štvrtine a potom zo mňa opadli stres a nervozita, ktoré mám vždy pred zápasom. Keď som videla, že mi ide streľba a je šanca na víťazstvo, tak som chcela urobiť maximum pre úspech a som rada, že to vyšlo,” vyjadrila sa naša predsezónna posila, ktorá si pred tým zahrala extraligu v Young Angels Košice a v Cassovii Košice. To však bolo ešte v čase, keď odišla študovať do Brna fyzioterapiu.

Práve práca v odbore ju zamestnáva popri basketbale. „Pracujem v meste na súkromnej klinike Rehab Care. Cez víkend som mala kurz, tak som bola v práci a nemohla som byť k dispozícii na stretnutie 3. kola proti Slávii Banská Bystrica. Posledné dva týždne som bola veľmi vyťažená. Na víkendový duel v Ružomberku však už budem znova k dispozícii,” dodala Alex Mončeková.