You are currently viewing EXTRALIGA: Berieme len víťazstvo, zastrája sa Miška Lukačíková

EXTRALIGA: Berieme len víťazstvo, zastrája sa Miška Lukačíková

  • Post author:

Náš kolektív počas týždňa výraznejšie potrénoval herné situácie v obrane, aby zlepšil hru pod vlastným košom.

 

Po týždni sa znovu predstavíme v Šaci. Pravda, tentoraz ako domáci celok a hlavne s o niečo prijatelnejším súperom. V sobotu o 18.00 hod. privítame BK ŠK UMB Banská Bystrica. Pred súbojom 2. kola sme sa pozhovárali s Michaelou Lukačíkovou, ktorá v zápase 1. kola zaznamenala 14 bodov.

Po prehre s Young Angels sa tentoraz stretnete so seberovnejším tímom. Veríte si naň viac?

„Určite áno. Bystričanky majú oveľa mladšie družstvo a teda neoplýva takými skúsenosťami ako Angels, čo je pre nás veľmi výhodné a o to máme väčšiu motiváciu zabojovať o dobrý výsledok.”

Aké máš ty osobne skúsenosti s týmto celkom?

„Hrala som proti nemu pred dvoma rokmi, keď ešte boli v prvej lige. V posledných dvoch rokoch som proti Bystričankám nehrala. Veľké znalosti o týchto dievčatách nemám. Vieme akurát, že majú mladý kolektív.”

V minulom ročníku odohrala UMB 27 extraligových zápasov a iba päťkrát prekonala 60-bodovú hranicu. Dvakrát víťazne – 66:64, 72:65 – a trikrát s prehrou: 60:69, 64:71, 64:72. V novom ročníku prehrala UMB doma s Popradom 60:62. Ak zopakujete nástrel z 1. kola a Bystričanky sa strelecky nezbláznia, mohlo by to stačiť na víťazstvo.

„Z tohto pohľadu určite. Hlavným cieľom basketbalu je dať kôš. Preto sa musíme neustále pozerať dopredu, útočiť a byť aktívne pod košom. Ak to splníme, tak budeme aj ľahšie bodovať po útočných akciách.”

Prezradil vám niečo zápas UMB s Popradom?

„Bol to vyrovnaný súboj. Niečo podobné môže byť i v sobotu. Musíme byť aktívnejšie v obrane. Ak zamedzíme súperovi skórovať, rýchle protiútoky by mohli byť našou silnou stránkou.”

V derby s Young Angels sme najviac doplácali na slabú obranu a hlavne slabší a pomalší návrat do obrany. Súperky preto strieľali pomerne ľahké koše. Popracovali ste na tom počas týždňa?

„Áno. Tréner Karnay vymyslel také cvičenia, v ktorých sme sa sústredili primárne práve na tieto akcie a herné situácie. Trénovali sme situácie, ktorá hráčka kedy preberie vysokú či nízku hráčku súpera. Jednoducho, aby sme sa vedeli rýchlejšie zorganizovať v obrane. Aby sme si vedeli zakričať a rozdeliť si hráčky na bránenie.”

Takže teraz už o čosi smelšie ísť možno za prvým extraligovým víťazstvom?

„Určite áno. Motivácia je veľká a neberieme nič iné ako víťazstvo.”