You are currently viewing EXTRALIGA: Ambície sme nepotvrdili v zápase

EXTRALIGA: Ambície sme nepotvrdili v zápase

• Post author:

Duel v Šamoríne nezastihol naše dievčatá v dobrej pohode a nepodali taký výkon, aký sme po poslednom našom zápase s Young  Angels od nich dosť optimisticky očakávali. Realita bola však iná ako naše očakávania. Domáce družstvo sa na zápas pripravilo oveľa zodpovednejšie a bolo vidieť, že trojtýždňovú pauzu v súťaži využili lepšie ako my – neprázdninovali…

ŠBK ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 75:60 (41:25)

NAJVIAC BODOV ŠBK: Marcová 19/9. CBK: Krištofová 13 (3 trojky), Tomajková 13/3 (7 doskokov), Mončeková 12 (6 doskokov), Kašperanová 9 (1 trojka), Ritochová 5/1, Škvareková 4, Liašenková 2, Nigutová 2, Mrázová, Zahornacká, Čatlošová.

TH: 17/21 – 4/6. TROJKY: 6/15 – 4/16. FAULY: 13 – 19. ŠTVRTINY: 15:12, 26:13, 16:19, 18:16.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave: Mrázová, Kašperanová, Krištofová, Mončeková a Tomajková. Prvá štvrtina bola celkom vyrovnaná, aj keď bol výrazný rozdiel v obrannej činnosti oboch družstiev. Domáce dievčatá bránili oveľa lepšie, dokázali udržať našu líderku (od ktorej sa Luttmeringová nepohla počas celého  zápasu) na jednom streleckom pokuse počas štvrtiny a všetky naše strely boli z ťažších pozícii. Naopak, Sujová pripravovala pre svoje spoluhráčky pozície na voľné strely, ktoré dali a keď bola ona voľná, tak dvakrát sama úspešne zakončila spoza oblúka. Horšie  veci sa diali v druhej štvrtine, keď sme ešte viac nestačili v obrane, v ktorej sme skôr naháňali súpera ako ho bránili. Navyše sme prehrávali súboje pod oboma košmi aj v doskoku. Pri súperovom zakončení sme prehrávali, pri našom sme riešili situácie zbrklo a teda neúspešne. Napriek tomu, že počet strát na oboch stranách bol rovnaký (19 – 19) naše nezmyselné prihrávky cez zdvihnuté ruky súperiek a bez fantázie riešiť to inak, boli okaté a súper po nich skóroval… Šamorín, vedený výbornou Sujovou (16 bodov), ktorú dopĺňala dôrazná Marcová (19 bodov) a Vargová (15 bodov), vyhral druhú štvrtinu výrazne a polčas celkovo o 16 bodov.

V druhom polčase sme tretiu štvrtinu dokázali vyhrať, ale náš výkon sa výraznejšie nezlepšil. Hoci bolo niekoľko dobrých zábleskov aj v obrane, na trvalý obrat to nestačilo. Tretiu štvrtinu sme vyhrali o 3 body a súper viedol pred poslednou časťou o dostatočných 13 bodov. V poslednej štvrtine sa znova ukázalo, aké je to mať v družstve takú skúsenú a kvalitnú hráčku, akou je  Sujová. Zaujímavosťou bolo aj to, že domáce družstvo malo v zápase k dispozícii 21 trestných hodov a premenilo 17, pričom my sme mali k dispozícii za celý zápas len 6 a premenili 4… Nám sa napriek snahe nepodarilo ani päť minút pred koncom znížiť stav na rozdiel pod desať bodov. Hoci v koncovke dali celkom zaujímavé body, domáce vždy odpovedali a pohodlne si ustrážili víťazstvo.