You are currently viewing EXTRALIGA: Aj v druhom zápase jasná záležitosť našich dievčat
CBK Košice vs BK AS Trenčín

EXTRALIGA: Aj v druhom zápase jasná záležitosť našich dievčat

  • Post author:

Naše dievčatá zvládli v najkratšom možnom čase sériu s Trenčínom v skupine o 5.-8. miesto, keď zvíťazili na Považí 75:41. V súboji o 5. miesto play-off bude našim súperom Young Angels Košice.

Domáce dievčatá povzbudené tým, že nám dokázali dať v sobotu 60 bodov sa pustili do zápasu s vervou a nadšením, ale ukázalo sa, že len to nestačí. Naše hráčky napriek jasnej prevahe dali v prvej štvrtine  dosť málo bodov, no nakoniec potvrdili svoju dominanciu v tomto kole play-off a jasne postúpili už po dvoch zápasoch. Tentoraz nám chýbali dve hráčky základnej zostavy Mončeková a znova Nigutová. Družstvu trvalo trocha dlhšie vyrovnať sa s dlhou päťhodinovou cestou za súperom.

BK AS TRENČÍN – CBK KOŠICE 41:75 (24:32) 

NAJVIAC BODOV BK AS: Bučková 13/1.

CBK: Kašperanová 24/3 (1 trojka, 8 doskokov), Tomajková 19/3 (16 doskokov), Škvareková 15/3, Krištofová 8 (9 doskokov), Ritochová 5/1, Mrázová 4, Liašenková, Repková, Spišáková.

TH: 7/12 – 10/17. TROJKY: 2/19 – 1/11. FAULY: 16 – 13. ŠTVRTINY: 11:12, 13:20, 9:21, 8:22.

Naše začali so základnou päťkou Mrázová, Kašperanová, Liašenková, Krištofová a Tomajková. Jasnú prevahu sme v tejto časti hry nedokázali pretaviť do vyššieho bodového rozdielu, takže nízke skóre sa páčilo viac domácim. V priebehu štvrtiny prišli na ihrisko Škvareková i Ritochová a naše družstvo sa pomaly začalo rozbiehať. Výsledkom bol náš 8-bodový náskok do druhého polčasu a podľa priebehu zápasu. V tretej štvrtine sme upokojili hru, keď potrebnú dávku istoty dodávala dobrá pozičná obranná hra Ritochovej, stúpajúci výkon našich skúsenejších hráčok, ale aj  dobré momenty Tomajkovej. To sa prejavilo už pred koncom tretej štvrtiny, keď sme dali tri rýchle a ľahké koše a náš 20-bodový náskok pred poslednou časťou hry bol jednoznačný. Kontrolovali sme priebeh zápasu, takže na palubovku mohli nastúpiť aj nádeje Repková a debut si zapísala najmladšia hráčka Spišáková. Súperovi sme ani v jednom momente nedali šancu na to, aby sa pokúsil zmeniť priebeh zápasu, ktorý sa nakoniec skončil v náš prospech rozdielom  34 bodov. Potešilo aj ďalšie double double Tomajkovej.

Tréner: LADISLAV JANOŠOV