You are currently viewing EXTRALIGA: Očakávané, no utrápené víťazstvo

EXTRALIGA: Očakávané, no utrápené víťazstvo

  • Post author:

Už pred zápasom bolo jasné, že domáci Trenčín nebude na domácej palubovke takým odovzdaným súperom, ako to bolo v Košiciach na začiatku súťaže. Zvlášť, keď v domácom družstve nastúpila bývala reprezentantka Felixová, ktorá svojím pôsobením na palubovke držala domáce nad vodou skoro celý zápas.

BK AS TRENČÍN – CBK KOŠICE 49:72 (24:37)                                                    

NAJVIAC BODOV BK AS: Felixová 13/5 (2 trojky, 18 doskokov). CBK: Kašperanová 31/11 (2 trojky, 8 doskokov), Mončeková 12/2 (11 doskokov), Škvareková 7 (1 trojka), Krištofová 6/2, Mrázová 6/2, Záhornacká 4, Čatlošová 4, Liašenková 2/2, Kmetoniová. TH: 16/24 – 19/24. TROJKY: 3/17 – 3/16. FAULY: 19 – 20. ŠTVRTINY: 12:18, 12:19, 13:15, 12:20.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Mrázová, Kašperanová, Krištofová, Mončeková, Škvareková a začalo tak, ako sa predpokladalo – po troch minútach viedlo 10:0. Zdalo sa, že to bude pohodový zápas a že to pôjde samo. V nasledujúcej minúte nám však Félixová, ktorá absolútne kraľovala pod oboma košmi, aj vďaka našej benevolentnej obrane dala dve trojky, jednu doplnila Seifertová a zrazu bolo 9:10… Naše dievčatá však prvú štvrtinu vyhrali, aj keď len o šesť bodov. Druhá štvrtina sa dosť podobala na tú prvú, postupne sa do hry dostali Čatlošová, Liašenková, Zahornacká a Kmetoniová, ale obraz našej hry sa nemenil. Naďalej sme boli nedôrazní pod vlastným košom, dovoľovali sme domácim hráčkam, aby doskakovali pod našim košom a získavali tak druhé či tretie šance. O našom nedôraze svedčí to, že domáce družstvo získalo 26 útočných doskokov (celkovo 56), z ktorých dalo 20 bodov, pričom my sme pod košom súpera získali len 5 útočných doskokov (celkovo 42) a to je alarmujúce. Nás v tomto zápase jednoznačne podržala svojím výkonom Kašperanová, ktorá dala za polčas 20 bodov a vynikala aj v ostatných činnostiach, keď musela alternovať aj na rozohrávke.

Druhý polčas sme začali celkom dobre a náš náskok sa pohyboval na úrovni 15 bodov. Naša obrana pracovala dobre, no aj domáce oveľa dôraznejšie bránili našu líderku. Tento náskok sme však dosť ľahostajne púšťali a nezvyšovali ho, keď sme strácali úplne zbytočne a nevynútene niekoľko lôpt pod vlastným košom, z ktorých súper profitoval. Pred poslednou štvrtinou sme viedli o sľubných 15 bodov a bolo jasné, že sa domáce dievčatá pokúsia zvrátiť vývoj zápasu, čo aj nasledovalo. Naše družstvo ale dobre zapracovalo, po dvoch minútach to bolo zase o 19 pre nás. Znova sme však kopili  ďalšie chyby, takže to stále bolo také nepresvedčivé a 5 minút pred koncom zápasu domáce znížili na rozdiel 11 bodov. Tie posledné minúty predsa len ukázali, že sme oveľa basketbalovejšie a kvalitnejšie družstvo. Koniec zápasu sme ustrážili pomerne suverénne, zabrala Mončeková v doskoku i útoku a aj Záhornacká. Súpera sme dokázali natiahnuť na rozdiel vyše 20 bodov a tento rozdiel sme už držali do úspešného konca. Aj tak v zápase, ktorý sme mali vždy pod kontrolou, bolo konečné skóre skôr úspechom domácich. Škoda, že ostatné naše hráčky zaostali za našim očakávaním a dúfame, že o týždeň na domácej palubovke proti nabudenej UMB bude náš výkon iný.                         

LADISLAV JANOŠOV, tréner