You are currently viewing EGBL – Výbuch po prvom koši v zápase

EGBL – Výbuch po prvom koši v zápase

Vo štvrtom vystúpení na druhom turnaji EGBL v Ostrave sme si zaknihovali prvú prehru. Po spackanej úvodnej štvrtine našim dievčatám nestačil ani drvivý druhopolčasový finiš

ŠTVRTÝ ZÁPAS:

CBK MINIBUSEUROPA – RIGA JUGLA 37:39 (10:25)

Keď Radka Nigutová v 36. sekunde prvým košom otvorila skóre zápasu, nikomu vtedy ani nenapadlo, aký výbuch odštartovala v našom tíme. Trval na sekundu presne 8 minút! V 36. sekunde druhej štvrtiny ho ďalším košom ukončila Laura Mrázová. Medzitým sme však inkasovali 15 bodov… Práve tento výpadok sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci pre konečný výsledok. Druhá štvrtina už bola podstatne vyrovnanejšia, prehrali sme ju iba o dva body. Po prestávke sme už jasne dominovali na palubovke. Veľkou bojovnosťou i odhodlaním sme začali sťahovať náskok súperiek. V závere sme boli blízko k vyrovnaniu, no lotyšský celok si už takticky postrážil dvojbodové vedenie.

CBK: Laura Mrázová 12, Radka Nigutová 7/1, Tesy Daňková 7 (1 trojka), Lucka Škvareková 4, Naty Tomajková 3/1, Martinka Maliarová 2, Tamarka Kostíková 2. NAJVIAC BODOV JUGLY: Ziemeleová 12, Purinaová 7/3.

FAULY: 8 – 10. TH: 5/2 – 11/5. TROJKY: 11/1 – 21/2. ŠTVRTINY: 2:15, 8:10, 13:5, 14:9.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „O výsledku a našej prehre rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme prehrali 2:15. Baby boli úplne mimo, hrali bez obrany, bez útoku – celé zle. V druhej štvrtine sa spamätali a prehrali sme ju o dva body. Druhý polčas bol už náš. Žiaľ, chýbalo nám pár sekúnd, aby sme vyrovnali, prípadne stretnutie aj vyhrali. Prvý polčas bol z môjho pohľadu jednou veľkou katastrofou. Neviem, čo sa udialo. Súperky v ňom boli jasne lepšie. V druhom polčase sme síce dominovali, no stačilo to len na tesnú prehru. Prvá štvrtina rozhodla o zápase.