You are currently viewing EGBL – Víťazná bodka po Kvetkinom uragáne

EGBL – Víťazná bodka po Kvetkinom uragáne

Príjemný šok na záver – máme hráčku v All-Stars!

LIEPAJA – CBK MINIBUSUEROPA KOŠICE 35:50 (11:23)

Naše basketbalistky zakončili prvý turnaj EGBL kategórie U15 v Saulkrasti víťazstvom nad lotyšským celkom BS Liepaja 50:35. V poslednom stretnutí celého turnaja sme si v prvom polčase vypracovali rozhodujúci náskok. V druhom dejstve sme si súpera držali na dištanc.

Za zmienku stojí až 81-percentná úspešnosť trestných hodov, pričom sme v zápase premenili prvých šesť šestiek. “Bol to prijateľnejší súper. Nebol až taký silový ako ruské tímy, ale bol na podobnej úrovni ako naše družstvo. Zápas sme začali dobre, no, keď dievčatá videli, že to ide ľahko, razom poľavili a začali znova vymýšľať zložitosti pri zakončení. Konečne nám vychádzali samostatné úniky, po ktorých sme dávali koše. Celkom sme spokojní s týmto stretnutím. Zahrali si všetky dievčatá a zápas sme v pohode dotiahli do víťazstva,“ povedala z letiska v Rige trénerka Vladimíra Daňková. Znova nám však ušli súperky pri doskakovaní (37:55), no v konečnom dôsledku nás to nemuselo mrzieť, lebo sme boli lepším celkom a dievčatá zabrali v iných herných činnostiach.

V stretnutí bodovo explodovala Kvetka Bačová. Po dlhých mesiacoch pauzy zavinenej zranením sa jej na medzinárodnej scéne podaril výborný comeback. Zaznamenala 17 bodov, pričom bola stopercentná v streľbe spoza trojkového oblúka i pri trestných hodoch. Vysokú úspešnosť mala i z pokusov za 2 body (6/9). Jednoducho, na čo siahla, to jej vyšlo. Za zmienku stojí najmä koncovka tretej štvrtiny, keď za 2:29 min. zaznamenala 5 košov (1 trojku) – 11 bodov! V tejto pasáži bola na neudržanie. „Už v predchádzajúcich stretnutiach sme videli, že sa Kvetka chytá nielen herne a strelecky, ale i v doskakovaní. Išlo iba o to, aby nabrala sebavedomie a v podvedomí sa uistila, že noha vydrží,“ poznamenala na margo Kvetky naša trénerka.

Hráčky CBK tak nakoniec na prvom turnaji EGBL obsadili spomedzi 8 kolektívov 4. miesto. Prvé dve priečky obsadili ruské celky Samara a Trinta. Tretí skončil SC Audentes.

Veľmi príjemným prekvapením pri záverečnom vyhodnotení bol menoslov hráčok, ktoré sa ocitli v All-Stars. Do najlepšej päťky turnaja vybrali aj našu kapitánku Tesy Daňkovú! „Vôbec sme to nečakali. Zostali sme v menšom šoku,“ priznala Vladimíra Daňková.

NAJVIAC BODOV BS LIEPAJA: Smiteová 16/2, Rieznieceová 10/2. BODY CBK: Kvetka Bačová 17/4 (1 trojka), Radka Nigutová 10, Tesy Daňková 6/2, Lucka Škvareková 5/1, Laura Mrázová 4, Martinka Maliarová 2/2, Nina Dzurová 2, Tamarka Kostíková 2, Ema Šoltésová 2. TROJKY: 1/10 – 1/10, TH: 4/8 – 9/11. ŠTVRTINY: 6:12, 5:11, 17:19, 7:8.