You are currently viewing EGBL – V prvom zápase sme zaplatili nováčikovskú daň

EGBL – V prvom zápase sme zaplatili nováčikovskú daň

  • Post author:

SC AUDENTES TALLINN – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 60:41 (32:23)

 

Úvodný duel na prvom turnaji EGBL hráčok do 15 rokov našim dievčatám nevyšiel. Estónsky celok potvrdil svoju kvalitu. Nie náhodou hral v sezóne 2017/18 o 3. miesto a v sezóne 2016/17 si zahral vo finále v kategórii 2005 a mladšie v EGBL.

Naopak, našim dievčatám stretnutie vôbec nevyšlo. V zápase mali iba 30-percentnú streľbu (súperky 41 percent). Po prvej štvrtine bol ešte zápas vyrovnaný, no zahadzovali sme ľahké pokusy spod koša, takže rozdiel skóre postupne narastal. „Zaplatili sme dosť veľkú nováčikovskú daň,“ podotkla na úvod hodnotenia zápasu trénerka Vladimíra Daňková a pokračovala: „Tento zápas sme absolútne nedali v hlavách. O bojovnosti sa ani nemôžeme baviť. Keby sme len trošičku lepšie bránili, tak by to bol úplne iný zápas. Naše hráčky mali zaradený v útoku i v obrane prvý prevodový stupeň. Na dvojku rýchlosť sme sa ani nedostali. Skôr sme išli do ´erka´…“

Vybuchli sme v doskakovaní a v odstavovaní hráčok. Zaostávali sme fyzicky i mentálne. Jednoducho vo všetkom. „Stretnutie sme prehrali pod košom. Sila súperiek pod košom bola omnoho väčšia ako v našom tíme. Podkošové hráčky súperiek zaznamenali 42 bodov zo 60, naše dali 9 bodov zo 40. Estónsky súper mal dve 190-centimetrové podkošové hráčky, ktoré boli veľmi dobré, pohybovo šikovné a výborne doskakujúce,“ dodala Vladimíra Daňková. Iba pripomíname, že pomer doskokov bol 28:44 v náš neprospech.

 

NAJVIAC BODOV AUDENTES: Kooritsová 24/2, Molderová 11/1. BODY CBK: Tesy Daňková 15/1 (4 trojky), Radka Nigutová 11/1, Ninka Dzurová 7/1, Martinka Kreithová 4/1 (1 trojka), Lucka Škvareková 2, Martinka Maliarová 2. TROJKY: 2/9 – 5/15. TH: 6/8 – 4/8.