You are currently viewing EGBL – TRÉNER VERÍ V PROGRES, ŠÉFKA V DRUHÝ NEDEĽŇAJŠÍ ZÁPAS

EGBL – TRÉNER VERÍ V PROGRES, ŠÉFKA V DRUHÝ NEDEĽŇAJŠÍ ZÁPAS

  • Post author:

Dievčatá CBK sa výsledkovo zlepšujú od turnaja k turnaju. Najprv boli siedme, potom piate a naposledy už tretie. „Boli by sme radi, keby sme si tento progres zachovali i pre finálový turnaj. V prvom rade si chceme dobre a kvalitne zahrať na tomto podujatí, aby si dievčatá naplnili svoje sny. Osobne budem veľmi rád, keď po tomto turnaji basketbalovo o krôčik podrastú,“ povedal tréner CBK Vladimír Karnay, ktorý priznal, že preňho osobne je napodstatnejší športový výkon dievčat a ich výkonnostný rast. „Samozrejme, veľmi im prajem, aby sa tešili z nejakej medaily, urobíme preto všetko. Bola by to pekná odmena pre hráčky i pre samotný klub, ktorý vyvinul obrovské úsilie pre zabezpečenie a organizáciu tejto akcie. Všetkým rodičom, ktorí urobili kusisko práce, sa treba poďakovať práve na ihrisku kvalitným športovým výsledkom. Budem sa však opakovať, pre mňa je dôležitejší výkon a herné napredovanie,“ dodal skúsený kouč.

Všetci v klube sú presvedčení, že fenomén domácej palubovky môže dievčatá psychicky nakopnúť a ešte viac im zdvihnúť zdravé sebavedomie. „Pevne verím, že naše prostredie a domáce koše zavážia v náš prospech. Dievčatá majú halu dokonale zmapovanú, čo by sa mohlo prejaviť i na vyššej úspešnosti streľby. Domáce prostredie by malo byť vždy výhodou,“ pridala svoj názor prezidentka klubu a trénerka v jednej osobe Vladimíra Daňková a pokračovala: „Myslím si, že pre dievčatá to bude doterajší vrchol ich kariéry. Verím, že nie posledný. Majú určitý rešpekt pred súperkami, ale veľmi sa tešia. Od turnaja k turnaju si stále viac veria. Pevne verím, že na finálovom turnaji nám cinkne medaila. V kútiku srdca dúfam, že v nedeľu si zahráme druhý zápas dňa.“

Netreba vari dvakrát zdôrazňovať, čo znamená druhý zápas v nedeľu. Bola by to nepochybne čerešnička na pomyselnej torte a zároveň určité zadosťučinenie pre všetkých zainteresovaných, ktorí tejto akcii obetovali hodiny svojho osobného voľna. „Veľmi sme chceli jeden turnaj EGBL zorganizovať aj kvôli skvelým rodičom. Nie všetci si mohli dovoliť vycestovať do Pobaltia. Teraz na finálový turnaj však prídu všetci – rodičia, starí rodičia, súrodenci. Som presvedčená, že finálový turnaj bude mať u nás tie pravé grády. Vytiahneme bubny a atmosféra bude pravá ‚cebekárska‘,“ usmiala sa Vladimíra Daňková. Na predchádzajúcich turnajoch totiž bolo dosť mĺkvo, na zápasy nechodili ani rodičia iných tímov, ba ani domáceho celku, takže aj v zahraničí sa o atmosféru starali skôr iba naši rodičia.

Menšie vrásky robí trénerom zdravotný stav Naty Tomajkovej, ktorá po zranení nie je ešte v ideálnej forme. Zranila sa na treťom turnaji v Liepaji a aj naposledy na Slovane pociťovala zranenú nohu. Lucka Škvareková je zasa nachladená. Z iného súdka je súčasná absencia Radky Nigutovej, ktorá išla reprezentovať školu na majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu. Vlastne od piatka do stredy netrénovala s tímom. „Len dúfam, že sa jej tam nič nestalo, a že neochorela,“ zaželal si šéfka klubu.