You are currently viewing EGBL – POKYNY PRE NÁVŠTEVNÍKOV FINAL FOUR EGBL
Basketball arena 3d; Shutterstock ID 467748716

EGBL – POKYNY PRE NÁVŠTEVNÍKOV FINAL FOUR EGBL

  • Post author:

Už sme si akosi všetci zvykli, že do haly ZŠ Juhoslovanská chodíme automaticky zozadu, od pizzerie. Pred finálovým turnajom EGBL však nastáva výrazná zmena.

„Vstup bude z opačnej strany – spredu, ako je hlavný vchod do školy. Pre deti bude vo vestibule vytvorený voľnočasový priestor, hracie kútiky, stolový futbal či biliard, aby sa mali kde zahrať medzi zápasmi. Nebudú chýbať ani populárne vaky CBK. Bude otvorený obchod so športovými potrebami. K dispozícii bude bufet, občerstvenie i posedenie. Hoci sme malý klub, chceme dodať tomuto turnaji väčšiu vážnosť, akú si, pochopiteľne, zaslúži,“ vysvetlil manažér CBK Ján Bača. Mení sa i vstup do telocvične. Väčšinou sme do nej prichádzali zozadu, no tentoraz budú dvere pre verejnosť otvorené na opačnom konci telocvične, čo je pochopiteľné, keďže vstup do budovy bude cez hlavný vchod.

Čo sa týka samotného sedenia, bude tradičné oproti hráčskym lavičkám. Plus pribudnú stoličky za jedným košom. „Neuvažujeme o žiadnych striktných pravidlách. Možno by stálo za úvahu vpúšťať divákov do telocvične iba pri prerušeniach hry, aby ľudia nekorzovali v telocvični počas samotného zápasu a nepôsobili rušivo. Predsa len, je to športové podujatie na určitej úrovni a nikde vo svete neexistuje, aby ľudia chodili počas zápasu v blízkosti hracej plochy.“

Najväčší problém pre návštevníkov, ktorí nie sú z okolia ZŠ Juhoslovanská, je parkovanie. „Tento problém riešime s riaditeľkou CVČ pani Drimákovou. Počas zápasov sa plánuje uzavrieť parkovisko pred hlavným vchodom do školy, kde parkuje mestská polícia, pričom bude vyhradené len pre návštevníkov Final Four. Ešte sa vybavuje aj možné parkovanie zo zadnej strany. Uvidíme, či sa to podarí zrealizovať,“ dodal Ján Bača.