You are currently viewing EGBL – Papierové predpoklady naplnili klubovými rekordmi

EGBL – Papierové predpoklady naplnili klubovými rekordmi

Tretí zápas – tretie víťazstvo. Dievčatá sa po skvelom piatku dobre vyspali a napriek skorému budíčku – zápas sa začínal o 9.00 hod. – potvrdili rolu favorita a na druhom turnaji EGBL v Ostrave si pripísali ďalšie víťazstvo. Jasný priebeh stretnutia umožnil trénerom, aby nechali opory viac odpočívať pred nasledujúcimi dvoma duelmi proti družstvám Rigy.

TRETÍ ZÁPAS:

WISLA CANPACK KRAKOV – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 29:68 (18:31)

Iba po úvodnej premenenej šestke sme prehrávali 0:1, no potom sme rýchlo otočili priebeh zápasu a diktovali sme tempo až do jeho konca. Prvá štvrtina bola ešte pomerne vyrovnaná, no potom sme šliapli na plyn a čoraz výraznejšie sme potvrdzovali rolu papierového favorita proti súperovi, ktorý ako jediný stále čaká na prvé víťazstvo v tejto edícii EGBL. V druhej štvrtine sme už odskočili súperkám a skóre utešene narastalo. V poslednej štvrtine dievčatá vyšperkovali svoj výkon takmer k dokonalosti. Darilo sa im v útoku a hlavne dominovali v obrane. Poľkám nedovolili streliť ani jediný kôš! Strelecky explodovala Tamarka Kostíková, ktorá zaznamenala až 15 bodov. Hráčky CBK si v tomto zápase vytvorili hneď niekoľko klubových rekordov v EGBL – dosiahli svoje najvyššie víťazstvo, nastrieľali najviac bodov v jednom zápase a hlavne po prvý raz porazili súpera aj v doskakovaní, čo bola doteraz naša najväčšia slabina. Až 44 doskokmi si vytvorili zápasové maximum. V tomto smere dominovala Naty Tomajková (7 doskokov).

NAJVIAC BODOV KRAKOVA: Bursaová 8/2, Goralová 6/4, Kwiecienová 6/3 (1 trojka). BODY CBK: Tamarka Kostíková 15/1, Ema Šoltésová 10, Kvetka Bačová 8/2, Tesy Daňková 7/2 (1 trojka), Martinka Maliarová 7 (1 trojka), Laura Mrázová 7/1, Martinka Kreithová 6/1 (1 trojka), Lucka Škvareková 4, Naty Tomajková 2.

FAULY: 15:18. TH: 21/11 – 18/7. TROJKY: 9/2 – 8/3. ŠTVRTINY: 14:17, 4:14, 11:21, 0:16.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Vedeli sme, že to nie je najsilnejší súper, ale keďže máme v povahe hrať so slabšími súpermi zle, tak sme apelovali na dievčatá, aby si nezľahčovali povinnosti. Rozbeh bol síce trochu pomalší po skorom budíčku, ale potom sme sa dostali do tempa a do sýtosti si zahrali všetky dievčatá. Tie, ktoré majú viac nahraté, sme trochu šetrili.