You are currently viewing EGBL – Na záver víťazná bodka

EGBL – Na záver víťazná bodka

Basketbalistky CBK sa s druhým turnajom EGBL v Ostrave rozlúčili víťazstvom nad TTP Riga a v baníckom meste dosiahli výbornú bilanciu štyri víťazstvá a jedna prehra.

PIATY ZÁPAS:

RIGA TTP – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 29:42 (13:28)

Naše dievčatá nakoniec nastúpili na svoje stretnutie nie o 9.00 hod, ale až o 10.30. Fínska výprava Tapiolan Honka nás požiadala o výmenu zápasov, pretože chceli stihnúť odlet lietadla.

Košičankám vyšiel úvod stretnutia. Rýchlo sa ujali vedenia a hoci súperky onedlho vyrovnali (4:4), ďalšia šnúra deviatich bodov definitívne zlomila odpor súperiek. V druhej štvrtine naše dievčatá navýšili náskok na rozdiel 15 bodov. Súperkám dovolili iba jednu úspešnú trojku. Mimochodom, hráčky TTP až 18 bodov dosiahli spoza trojkového oblúka. Naše dievčatá v druhom polčase kontrolovali vývoj stretnutia a bez väčších problémov ho dotiahli do víťaznej podoby.

NAJVIAC BODOV TTP: Capkovská 11 (3 trojky), Garsnieceová 8 (2 trojky. CBK: Radka Nigutová 8/2, Ema Šoltésová 7/3, Martinka Maliarová 5 (1 trojka), Tesy Daňková 4/1 (1 trojka), Lucka Škvareková 4, Naty Tomajková 4, Tamarka Kostíková 4, Martinka Kreithová 3/1, Kvetka Bačová 3/1.

FAULY: 10 – 6. TH: 6/1 – 13/8. TROJKY: 25/6 – 12/2. ŠTVRTINY: 10:19, 3:9, 9:6, 7:8.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Začiatok bol z našej strany dobrý, dievčatá ešte vládali, no v druhom polčase už odišli fyzicky. Mali za sebou veľmi náročný a vyrovnaný turnaj. Až štyri družstvá mali bilanciu štyri víťazstvá, jedna prehra. Napriek únave a úbytku síl sme zápas kontrolovali a dotiahli ho do víťazného konca.